– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.
– Dziś kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej, o godz. 16.15 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– W poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 krótka próba dla dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało oraz dla tegorocznych Dzieci I Komunijnych, które w tym roku utworzą „Żywy Ołtarz” przy kościele Matki Bożej w Uroczystość Bożego Ciała.
– Parafianie, którzy chętni są podzielić się swoimi kwiatami do dekoracji ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, prosimy o przynoszenie kwiatów w środę popołudniu do salki katechetycznej – za Waszą pomoc serdecznie dziękujemy.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenn do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
– W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 z procesją, 12.00 – w kościele Matki Bożej i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy procesją z Najświętszym Sakramentem do kościoła Matki Bożej. Prosimy o podjęcie troski nad budową ołtarzy następujące wspólnoty parafialne:
• Ołtarz przy Urzędzie Miasta– Rada Parafialna;
• Ołtarz przy Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym – Wspólnota Kręgu Biblijnego;
• Ołtarz przy kawiarni „Czarna Kawka” – Wspólnota Żywego Różańca.
• Ołtarz przy kościele Matki Bożej – Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza z Rodzicami, Młodzież naszej Parafii i Dzieci I Komunijne.
Wszystkich uczestników procesji prosimy o dostosowanie się do warunków bezpieczeństwa, o pobożny udział oraz unikanie niepotrzebnych rozmów. Zachęcamy, by na procesję zabrać ze sobą Drogę do Nieba. Prosimy mieszkańców i właścicieli lokali o przystrojenie okien. Dziewczynki oraz Dzieci Pierwszokomunijne prosimy o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci Pierwszokomunijne, niech przyjdą w strojach komunijnych. Chłopców prosimy, by przynieśli ze sobą dzwonki, którymi będą podczas procesji ogłaszać, że idzie z nami Król królów.
Od czwartku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach z Najświętszym Sakramentem po wieczornych Mszach św. W niedziele w ramach nabożeństwa popołudniowego.
Płatki kwiatów, które posłużą do sypania podczas procesji, można będzie składać w przedsionku zakrystii.
– W piątek o godz. 12.00 w kościele parafialnym Msza św. koncelebrowana przez Księży z rocznika święceń 2012, do którego należy nasz Ks. Tadeusz Komorek. Serdecznie zapraszamy Parafian do uczestnictwa, by wspólnie z Księżmi dziękować Panu Bogu za dar ich powołania.
– W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny Chorych z Komunią św. – przeniesione z minionej soboty, o godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej.
– W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. kazania wygłosi do nas o. Marcin Śpiewak, neoprezbiter pochodzący z Kamienicy, który przez wiele lat związany był także z naszym Miastem a w dniu 27. Maja na Jasnej Górze przyjął święcenia kapłańskie. Po każdej Mszy św. o. Marcin będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.