• Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o 15.15. Po nich odbędzie się zmiana Biletów Straży Honorowej NSPJ.
• Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikarego, ks. Piotra Kłonowskiego, pochodzącego z parafii w Korfantowie. Życzymy owocnej służby na chwałę Bożą i dla dobra człowieka.
• Przypominamy, że od niedzieli, 15 września, będzie obowiązywał nowy porządek nabożeństw.
– w niedziele: 8.00; 9.15 (kościół Matki Bożej), 10.45 (rodzinna), 12.00; 16.15 (Nieszpory); 17.00.
– w dni powszednie: 6.30; 18.00. W środy wieczorem Msza św. będzie tylko w kościele Matki Bożej. Przed Mszą św. Nowenna, o 17.30.
• Na stolikach oprócz gazetek są wyłożone kartki z informacjami o zmianach w porządku nabożeństw.
• Od 2 września Msze św. pogrzebowe z trumną lub z urną będą odprawiane w kościele Matki Bożej. Zamknięta trumna będzie wystawiana w kościele 30 min. przed Mszą św., na czas wspólnej modlitwy. Wcześniej rodzina może pożegnać zmarłego w zakładzie pogrzebowym. Na zakończenie Mszy św. będzie sprawowany obrzęd Ostatniego pożegnania, który do tej pory był odprawiany w kaplicy na cmentarzu. Dlatego po dotarciu na cmentarz we własnym zakresie, zgromadzimy się przed kaplicą, skąd wyruszy procesja do grobu.
• Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii oraz za stypendia mszalne. Zakończyła się wymiana rynien na domu katechetycznym. Koszt inwestycji wyniósł 16195,18. Kolekta na ten cel będzie za tydzień, 8 września.
• Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny z linijką i naklejką. Obie gazety są po 5 zł.
• Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, prosimy o uzupełnienie danych paszportowych do końca września.
• Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy 15.30 – 17.00 oraz w czwartki i soboty 8.00 – 9.30.
PONIEDZIAŁEK
– Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o 8.00.
– Zapraszamy wszystkich parafian na JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Najpierw na Mszę św. o 18.00, a po niej, do wspólnej modlitwy różańcowej wokół murów miasta.
ŚRODA
– Nowenna do Matki Bożej o 18.00 w małym kościele.
– Zapraszamy do udziału w akcji „Od dyszki do zadyszki”. Początek przy kościele o 19.30.
CZWARTEK
– Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
SOBOTA
– Odwiedziny chorych od 8.00.
– Spotkanie dla ministrantów o 10.00, a dla Dzieci Maryi o 11.00. Obecność obowiązkowa.
– Sakrament pokuty o 16.00.
NIEDZIELA (8 września)
– Słowo Boże w tym dniu będzie głosił nasz nowy wikary, ks. Piotr Kłonowski. Po każdej Mszy św. będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego, które jest przywilejem nowo wyświęconego kapłana.
– Po wakacyjnej przerwie wracamy do Mszy św. rodzinnych o 10.15, a od 15 września o 10.45.
– Na Mszy św. o 11.30 będziemy dziękowali za pracę rolników i za tegoroczne zbiory.
– Zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi o 15.00.

• Organizujemy wyjazd na Wielki Obchód Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny w sobotę, 14 września. Wyjazd o 6.00 z dworca autobusowego, powrót około 23.00. Opłata 30 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
• Już dzisiaj zapraszamy do kościoła parafialnego na 15 września, na godz. 18.00, na finałowy koncert wieńczący warsztaty wokalne Vocal Camp Gospel, których organizatorem był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

W miesiącu sierpniu:
– sakrament chrztu św. przyjęli: Emilia Starżyk, Jakub Zając i Karolina Snitko.
– do wieczności odeszli: + Marian Biniek, l. 82; + Ewa Szweda, l. 61; + Waldemar Pawłów, l. 68; + Maria Kubica, l. 98; + Michał Jasiok, l. 27; + Janina Pieluch, l. 86; + Lucyna Błachut, l. 55. + Wiktora Dudek, l. 92. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …