– W tym tygodniu w czwartek święto św. Macieja Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
– W środę 13 maja zapraszamy na pierwszy w tym roku różaniec fatimski, który odmówimy po wieczornej Mszy św., prosimy by wziąć ze sobą świece. Niestety w związku z trwającym stanem epidemicznym niemożliwe jest zorganizowanie procesji, dlatego modlitwy tego dnia ograniczymy do naszej świątyni, ufamy, że w kolejnych miesiącach uda nam się wyjść z tą modlitwą na ulice naszego miasta. Zachęcamy też serdecznie, by na środowe nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynosić ze sobą intencje i podziękowania wypisane na kartkach, które są odczytywane w czasie modlitwy.
– W przyszłą niedzielę o godz. 10.45 Msza św. w intencji dzieci naszej parafii, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej. (Zachęcamy dzieci, ich rodziców do wspólnej modlitwy w tym dniu w naszej świątyni, jednak przypominamy, że z racji obowiązującej dyspensy Biskupa Opolskiego obecność nie jest obowiązkowa. W świątyni w tym dniu usiądźmy w wyznaczonych miejscach spełniając zadość wymogom obowiązującego prawa).
– Przypominamy, że do czasu złagodzenia przepisów dotyczących ilości wiernych podczas zgromadzeń liturgicznych nasz kościół parafialny pozostaje jedynym używanym do liturgii kościołem w Paczkowie. W nim celebrowane są Msze św. żałobne za zmarłych (od 1 maja również z trumną lub urną), środowe popołudniowe nabożeństwa ku czci MBNP oraz niedzielne Msze św. o godz. 9.15.
Kościół Matki Bożej jest od poniedziałku do soboty w ciągu dnia otwierany, do indywidualnej osobistej modlitwy.
– Do dnia 24 maja w mocy pozostaje dyspensa Biskupa opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej. Osoby pozostające w domach zachęcamy do wspólnej modlitwy transmitowanej na żywo przez Internet z naszego kościoła, lub na żywo za pośrednictwem telewizji lub radia.
– Od poniedziałku do soboty o godz. 1500 zapraszamy do kościoła parafialnego na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z możliwością skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
– Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.15.
– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.