– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
– Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz drugi dzień naszego pielgrzymowania, pielgrzymi dotrą do Paczkowa w późnych godzinach popołudniowych.
Podczas Mszy św. o godz. 12.00, nasz wikariusz o. Leszek Szkudlarek świętuje 25. rocznicę święceń kapłańskich.
Dziś także po Mszach świętych nasza młodzież rozprowadza modlitewniki ich autorstwa, jako cegiełka na cele duszpasterstwa młodzieży naszej parafii. O godz. 16.15 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, o godz. 18.00 próba scholii. Po Mszy św. wieczornej krótkie spotkanie organizacyjne dla dziewczynek, które podczas Uroczystości Bożego Ciała będą sypały kwiaty. O godz. 20.00 w kościele Matki Bożej rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie.
– We wtorek wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika, o godz. 18.30 w salkach spotkanie dla II grupy kandydatów do bierzmowania z klas VII, o godz. 19.15 spotkanie dla III grupy.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna. O godz. 19.00 w salkach spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 z procesją, 12.00 – w kościele Matki Bożej i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy procesją z Najświętszym Sakramentem do kościoła Matki Bożej. Prosimy o podjęcie troski nad budową ołtarzy następujące wspólnoty parafialne:
• Ołtarz przy Urzędzie Miasta– Rada Parafialna;
• Ołtarz przy Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym – Wspólnota Kręgu Biblijnego;
• Ołtarz przy kawiarni „Czarna Kawka” – Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza z Rodzicami oraz Młodzież naszej Parafii;
• Ołtarz przy kościele Matki Bożej – Wspólnota Żywego Różańca oraz Sióstr św. Józefa.
Wszystkich uczestników procesji prosimy o dostosowanie się do warunków bezpieczeństwa, o pobożny udział oraz unikanie niepotrzebnych rozmów. Zachęcamy, by na procesję zabrać ze sobą Drogę do nieba. Prosimy mieszkańców i właścicieli lokali o przystrojenie okien. Dziewczynki oraz Dzieci Pierwszokomunijne prosimy o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci Pierwszokomunijne, niech przyjdą w strojach komunijnych. Chłopców prosimy, by przynieśli ze sobą dzwonki, którymi będą podczas procesji ogłaszać, że idzie z nami Król królów.
Od czwartku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach z Najświętszym Sakramentem po wieczornych Mszach św. W niedziele w ramach nabożeństwa popołudniowego.
Płatki kwiatów, które posłużą do sypania podczas procesji, można będzie składać w przedsionku zakrystii.
– W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
– W sobotę o godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej.