Drodzy Parafianie!
Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, jutro poniedziałek wielkanocny, przed nami Oktawa Wielkanocy, sytuacja, która jednak wciąż dotyka cały świat zmusza nas do tego, by ten czas świętować w inny sposób niż zazwyczaj. Całe Triduum łączyliśmy się z Wami na modlitwie za pośrednictwem Internetu. Serdecznie dziękujemy za wszelkie Wasze sygnały o modlitewnej łączności, które nawzajem podtrzymują nas na duchu i dodają sił.
Serdeczne Bóg zapłać także za Wasze materialne wsparcie naszej Parafii, za Wasze otwarte serca.
W związku z tym, że władze państwowe przedłużyły zakaz zgromadzeń religijnych do pięciu osób uczestniczących poza celebransami i służbą liturgiczną zmuszeni jesteśmy dostosować się do tych zaleceń także w najważniejsze święta naszej wiary chrześcijańskiej. Dlatego przedłużamy postanowienie, że na Mszach świętych celebrowanych w naszej parafii brać mogą udział tylko reprezentanci Rodzin, które zamówiły Mszę św. Na czas celebracji Mszy św. kościół niestety będzie zamknięty, żeby uniknąć niepotrzebnego wypraszania kogoś ze świątyni – prosimy wchodzić od strony zakrystii. Poza Mszami świętymi nasza świątynia będzie otwarta, prosimy jednak, by przestrzegać zalecenia, by w świątyni nie przebywało więcej jak pięć osób jednocześnie.
• Dziś o godz. 16.00 nieszpory wielkanocne (przy zamkniętych drzwiach)- łączmy się na tej modlitwie za pośrednictwem Internetu.
• Zachęcamy, by skorzystać z tej możliwości i łączyć się wspólnie na modlitwie z Księżmi naszej parafii. Korzystajmy także z telewizyjnych czy radiowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw- na żywo.
• Przypominamy, że aż do odwołania w mocy pozostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej, a czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.