– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
– Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe.
– W poniedziałek o godz. 18.00 w salkach próba Scholi.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna.
O godz. 19.00 zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W czwartek o godz. 16.00 Msza św. szkolna, przypomnijmy o niej naszym dzieciom, dla dzieci pierwszokomunijnych oraz klas VI i VII – przygotowujących się do Bierzmowania – obecność obowiązkowa. Po Mszy św. szkolnej w kościele spotkanie dla uczniów klas VII, salkach spotkanie dla Dzieci Maryi oraz dla kandydatów na Ministranta.
Po Mszy św. wieczornej w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę o godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
– Planujemy w najbliższym czasie powołać do istnienia Parafialną Grupę Posługującą w Dziełach Miłosierdzia – coś na wzór istniejącej kiedyś w naszej Parafii grupy Caritas. Celem takiej grupy byłaby m.in. pomoc potrzebującym Parafianom. Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w działanie takiej grupy zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne we wtorek 22. lutego po Mszy św. wieczornej.
– Nasze Róże Różańcowe stoją przed potrzebą uzupełnienia swoich szeregów o brakujących członków, dlatego wszystkich chętnych, którzy chcieliby należeć do Wspólnoty Róż Różańcowych prosimy o kontakt z Ojcem Leszkiem.
– W dniach 3 – 10.02.2023 planujemy parafialną pielgrzymkę do Fatimy. W planach m.in. oprócz modlitewnego czasu w Fatmie, wizyta w: Santiago De Compostela – Porto – Coimbra – Nazare – Lizbona – Valinhos – Aliustrel – Tomar – Batahla. W cenę wyjazdu wchodzą: przeloty samolotem Lufthansa, 7 noclegów w hotelu ***/**** w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, przejazdy autokarem, ubezpieczenie KL, NNW i Bagażu opieka pilota i sprzęt nagłaśniający. Koszt wyjazdy wynosi: 3650 zł + dodatkowo płatne: bilety wstępów, podatki klimatyczne, przewodnicy lokalni itp. (ok. 70 euro) oraz napoje do obiadokolacji. Szczegółowy plan pielgrzymki można znaleźć w gablotkach, na naszym Facebooku oraz stronie internetowej. Chętni proszeni są o zapisy w zakrystii i kontakt z ks. Proboszczem.
– W przyszłym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej Róże: św. Anny i św. Charbela.
– W dniach 10-25 lutego, odbywa się głosowanie na realizację projektu, w związku z budżetem obywatelskim województwa opolskiego.
Wiejski Dom Kultury w Kamienicy jako jedyny z naszej gminy zgłosił projekt pod nazwą DZIAŁANIE PRZECIWKO SKUTKOM PANDEMII ORAZ AKTYWIZACJA ŚRODKOWISK LOKALNYCH POPRZEZ ORGANIZOWANIE WYDARZEŃ I WARSZTATÓW MIĘDZYPOKOLENIOWYCH. Z projektu będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu nyskiego. Więcej szczegółów na temat możliwości głosowania na to dzieło znajdziemy w gablotkach.