– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, dziś jako kolekta remontowa, z wtorkowej uroczystości kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.
– Dziś nie będzie nabożeństwa popołudniowego, zapraszamy natomiast na godz. 20.00 do kościoła parafialnego, gdzie rozpoczniemy Różaniec Fatimski.
Dziś także rozpoczęła się opolska piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w duchowym pielgrzymowaniu wraz z pielgrzymami, zapraszamy w tym tygodniu codziennie do uczestnictwa w wieczornej Mszy św., do przystąpienia do Sakramentu Pokuty, codziennego przyjmowania Komunii świętej, po Mszach św. wieczornych do uczestnictwa w krótkich nabożeństwach modlitewnych oraz do łączności z Jasną Górą podczas Apelu o godz. 21.00. Można także śledzić wydarzenia pielgrzymkowe za pomocą naszego diecezjalnego Radia DOXA FM.
– We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, w naszej parafii będzie niedzielny porządek Mszy świętych. Na każdej Eucharystii pobłogosławimy zioła i kwiaty ku czci Matki Bożej Zielnej.
– W środę wspomnienie św. Rocha, patrona od chorób zakaźnych., o 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
– W czwartek uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej, po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
– W sobotę o godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej.
– W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo popielgrzymkowe, na które zaprosilmy pielgrzymów strumienia nyskiego, chcemy modlitewnie podziękować Panu Bogu za miniony czas pielgrzymowania i wyproszone łaski.
– Osoby chętne do upieczenia ciast na nasz sierpniowy festyn parafialny prosimy zapisy na listę w zakrystii. Nasz parafialny Festyn z okazji Kiermaszu 634-lecia świątyni już coraz bliżej.
Już dziś zarezerwujmy sobie niedzielne popołudnie na 27. Sierpnia. Tego dnia od godz. 15.00 spotkajmy się w naszym gronie wokół parafialnej świątyni, by wspólnie utworzyć żywą wspólnotę Kościoła. Będzie czekało nas też wiele ciekawych atrakcji.