– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii z przyszłej niedzieli kolekta diecezjalna, jako jałmużna postna z całego roku. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
– Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej, dlatego Msze św. do południa celebrowane są w kościele Matki Bożej, o godz. 10.00 w kościele parafialnym I Komunia święta, o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo majowe. O 17.00 Msza św. w kościele parafialnym.
– Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
– Najbliższy tydzień w naszej parafii to tzw. biały tydzień, w którym Dzieci Pierwszokomunijne będą uczestniczyły codziennie w wieczornych nabożeństwach i Mszy św., pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc, by ich przyjaźń z Panem Jezusem stała się rzeczywiście trwała i szczera.
– Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje, w te dni po Mszach św. wieczornych przeprowadzimy procesje błagane w tej intencji.
– W poniedziałek o 18.00 próba scholii.
– We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna. O godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W czwartek o godz. 16.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. szkolnej okazja dla dzieci do zapisania się do parafialnych grup: Dzieci Maryi i Ministrantów. Po Mszy św. wieczornej w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
O godz. 19.00 w salkach spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów jadących do Medjugorie.
– W piątek po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie organizacyjne dla przedstawicieli Rady Parafialnej, Młodzieży, Kręgu Biblijnego, Rodziców LSO i Róż Różańcowych w związku z przygotowaniem ołtarzy na tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę o godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej.
– W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
– W dniach 27 – 28 maja odbędzie się Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie Śląskim. Niestety na ten czas nie udało nam się załatwić noclegu w Bardzie, dlatego już teraz prosimy o zorganizowanie własnego transportu na powrót, na nocleg w Paczkowie (zabierzmy ze sobą także sąsiadów, którzy nie mają jak dostać się w to miejsce). Zachęcamy by wygospodarować czas na obydwa dni pielgrzymowania.