– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – dziś jako kolekta remontowa, z jutrzejszej uroczystości na Wydział Teologiczny w Opolu.
– Dziś o godz. 16.15 nieszpory maryjne. Dziś także rozpoczęła się opolska pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w duchowym pielgrzymowaniu wraz z pielgrzymami, zapraszamy w tym tygodniu codziennie do uczestnictwa w wieczornej Mszy św., do przystąpienia do Sakramentu Pokuty, codziennego przyjmowania Komunii świętej, po Mszach św. wieczornych do uczestnictwa w krótkich nabożeństwach modlitewnych oraz do łączności z Jasną Górą podczas Apelu o godz. 21.00.
– W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, w naszej parafii będzie niedzielny porządek Mszy świętych. Na każdej Eucharystii pobłogosławimy zioła i kwiaty ku czci Matki Bożej Zielnej.
– We wtorek wspomnienie św. Rocha, patrona od chorób zakaźnych.
– W środę uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej, o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
– W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
– W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła o godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej.
– Osoby chętne do upieczenia ciast na nasz sierpniowy festyn parafialny prosimy zapisy na listę w zakrystii. Nasz parafialny Festyn z okazji Kiermaszu 633-lecia świątyni już coraz bliżej.
Już dziś zarezerwujmy sobie niedzielne popołudnie na 28. Sierpnia. Tego dnia od godz. 15.00 spotkajmy się w naszym gronie wokół parafialnej świątyni, by wspólnie utworzyć żywą wspólnotę Kościoła. Będzie czekało nas też wiele ciekawych atrakcji.
– W przyszłym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. Róże: NMP Ucieczki Grzeszników, NMP Niepokalanie Poczętej.