• Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o 15.15.
• Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii oraz za stypendia mszalne. Kolekta na remont okien witrażowych z minionej niedzieli wyniosła 5696 zł. Już drugie duże okno witrażowe wróciło po renowacji na swoje miejsce.
• Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
• Dostępny jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny z upominkiem na wakacje.
• Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai, 28 sierpnia, nastąpi zmiana personalna
w naszej parafii. Ks. Arkadiusz Książek został mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała w Dziećmarowie i parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach. Nowym wikarym będzie ks. neoprezbiter Piotr Kłonowski z parafii pw. Trójcy Świętej. w Korfantowie. Msza św. w intencji ks. Arkadiusza będzie sprawowana 29 lipca o 18.00.

PONIEDZIAŁEK
– O 16.00 zapraszamy na próbę dzieci komunijne i rocznicowe. Dziewczynki będą ćwiczyły sypanie kwiatków, a chłopcy noszenie poduszek z emblematami. Rodziców bardzo prosimy o zachęcenie swoich pociech.
WTOREK
– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII ze szkoły nr 3 o 16.00.
ŚRODA
– Okazja do spowiedzi świętej przed Bożym Ciałem od 17.30. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i przyjęcia Komunii św. w tym szczególnym dniu.
CZWARTEK
– Porządek Mszy św.: 7.00, 8.15; 10.00 (procesja); 12.15 i 17.00.
– Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o 10.00, a po niej do udziału w procesji, która przejdzie ulicami: Kościelna, Rynek, Słowackiego i Staszica. Zakończenie przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy, by zabrać ze sobą Drogę do nieba. Prosimy mieszkańców i właścicieli lokali o przystrojenie okien.
– Dziewczynki będą sypały wiatki, a mali chłopcy mogą przynieść ze sobą dzwoneczki. Płatki kwiatów do sypania będzie można wsypać przed Mszą św. do specjalnych koszów przy wyjściu z zakrystii.
– Wszystkich uczestników procesji prosimy o pobożny udział i unikanie niepotrzebnych rozmów.
– Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziały w procesjach z Najświętszym Sakramentem po wieczornych Mszach św. W niedziele w ramach nabożeństwa popołudniowego.
SOBOTA
– Sakrament pokuty o 16.00.

• W sobotę, 22 czerwca, przez nasza parafię będzie przechodziła pielgrzymka z Głuchołaz do Barda. Bardzo prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii lub w kancelarii.
• Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15 – 22 lutego 2020 r. Program jest wywieszony w gablocie na zewnątrz oraz wyłożony na stolikach. Koszt 3450 zł. Zapisy przyjmujemy do końca września.

Do wieczności odszedł śp. Tadeusz Janczewski, l. 64. Msza św. pogrzebowa we wtorek o 9.00. Obrzęd na cmentarzu o 10.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …