– Przypominamy, że Biskup Opolski zniósł już dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy mogą korzystać jedynie osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami zakażenia wirusem oraz ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem.
– Od ostatniego tygodnia powróciliśmy do odprawiania Mszy św. także w Kościele Matki Bożej (Msze pogrzebowe, w środy wieczorem i w niedziele o 9.15).
– Uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii odbędzie się 20 września. Bierzmowania młodzieży odbędą się po 31 sierpnia br.
– W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy zgłosili się do pomocy w budowie ołtarza przy Urzędzie Miasta.
– we wtorek po Mszy św. wieczornej krótkie spotkanie organizacyjne dla Rodziców, których dzieci miałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.
– W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej parafii Msze św. o godz.: 8.00, 10.00 z procesją, ok. 12.15 w k-le Matki Bożej i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00, czyli około godz. 11.00 wyruszymy procesją z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta. Trasa z kościoła parafialnego do kościoła Matki Bożej będzie prowadziła przez nasz Rynek. Do budowy skromnych ołtarzy prosimy: ołtarz przy kościele parafialnym członkowie Róż Różańcowych, ołtarz na Rynku przy Urzędzie Miasta, chętni, którzy zgłosili swoją gotowość, ołtarz na Rynku przy Zegarmistrzu – osoby związane z Kręgiem Biblijnym, ołtarz przy kościele Matki Bożej – nasze Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa.
Po konsultacjach Episkopatu z Ministerstwem Zdrowia okazuje się, że w Procesji Bożego Ciała nie obowiązuje limit 150 osób, pod warunkiem, że wszyscy Wierni będą uczestniczyli w niej w maseczkach zakrywając usta i nos.
Wszystkich uczestników procesji prosimy o dostosowanie się do warunków reżimu sanitarnego,  o pobożny udział i unikanie niepotrzebnych rozmów.
Zachęcamy, by na procesję zabrać ze sobą Drogę do nieba. Prosimy mieszkańców i właścicieli lokali o przystrojenie okien.
O godz. 19.00 w kościele parafialnym Modlitewny Wieczór Uwielbienia, na który zapraszamy Was bardzo serdecznie. Będzie on doskonałą okazją do modlitewnego podsumowania Uroczystości Bożego Ciała.
Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziały w procesjach z Najświętszym Sakramentem po wieczornych Mszach św. W niedziele w ramach nabożeństwa popołudniowego.
– w sobotę o godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej. Po wieczornej Mszy św. i procesji z Oktawy Bożego Ciała odmówimy Różaniec Fatimski.
– Na sobotę 20. czerwca planujemy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium w Bardzie Śląskim. Wyjście z pod kościoła w Paczkowie o godz. 6.00. Chętnych prosimy o zapisanie się na specjalną listę w zakrystii, można także zapisać się na listę do autobusu, który wieczorem przywiezie nas do Paczkowa.
– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
W minionym miesiącu zmarli nasi parafianie:
+ Tadeusz Kiersztyn, l. 77, + Mieczysław Czechowicz, l. 73, + Bronisława Rajewska, l. 82, + Eugeniusz Pawlus, l. 78, + Teresa Miazga l. 83, + Amalia Malost, l. 81, + Genowefa Kulpa, l. 85, + Sławomir Cieśla l. 39, pogrzeb w poniedziałek w k-le Matki Bożej o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…