– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej Parafii, które możemy złożyć do koszyków wystawionych przy ołtarzach bocznych.
– Z tej racji, że nasza parafia od 16. października została wcielona do strefy czerwonej przypominamy o ważniejszych wymogach sanitarnych, jakie trzeba nam spełnić. W świątyni podczas Mszy św. i nabożeństw nie może znajdować się więcej osób jak 1 na 7 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Przypominamy o obowiązku nieustannego zakrywania ust i nosa przez wiernych oraz prosimy o trzymanie się zasady wzajemnego dystansowania.
– W ubiegłym tygodniu wszyscy trzej duszpasterze naszej parafii trafili na kwarantannę i zostają poddani przymusowej izolacji, która potrwa nie krócej jak do 21. października.
W związku z tym wszystkie intencje Mszy świętych przyjęte do odprawienia na przyszły tydzień będą celebrowane przez naszych księży w ich mieszkaniach. W kościele wspólnotowo w przyszłym tygodniu odmawiana będzie tylko modlitwa różańcowa o godz. 17.30.
O końcowym terminie izolacji naszych księży poinformujemy, gdy zostanie on ostatecznie wyznaczony przez służby Sanepidu. W przyszłym tygodniu rozstrzygnie się także sprawa organizacji Mszy św. na przyszłą niedzielę 25. października.
– Odwołany zostaje ogłaszany na dziś koncert ku czci św. Jana Pawła II.
– Odwołana została uroczystość Bierzmowania planowana na najbliższy czwartek. Nowy termin ustalony zostanie dopiero w późniejszym czasie.
– Odwołane zostają także wszystkie spotkania parafialnych grup duszpasterskich.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

W tym trudnym czasie nie ustawajmy i gorliwie trwajmy na modlitwie przez wstawiennictwo św. Rocha o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.