– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie Wasze ofiary i pomoc, kolekta z dzisiaj i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
– Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo popielgrzymkowe, na które zaprosiliśmy pielgrzymów strumienia nyskiego.
Dziś także kazania na wszystkich Mszach św. głosi do nas ks. diakon Krzysztof Kapica, który w ubiegłym roku we wrześniu odbywał w naszej parafii miesięczną praktykę duszpasterską.
– We wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata, o godz. 19.00 próba zespołu ONimY.
– W środę wspomnienie św. Piusa X, papieża, o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza św. wieczorna.
– W czwartek z racji liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Królowej, w kaplicy przy ul Robotniczej obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 przy kaplicy.
– W sobotę wspomnienie święto św. Bartłomieja, Apostoła, o godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej.
– W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej Parafii Kiermasz z okazji 635. rocznicy konsekracji kościoła parafialnego, z tej okazji zapraszamy Was wszystkich na popołudniowy Festyn Parafialny. Początek o godz. 15.00, w planach sporo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych Zakończenie festynu około godz. 19.00.
Nie będzie w tym dniu nabożeństwa popołudniowego oraz Mszy św. wieczornej.
Osoby chętne do upieczenia ciast na festyn prosimy o zapisy na listę w zakrystii.
Zarezerwujmy sobie to niedzielne popołudnie, by wspólnie utworzyć żywą wspólnotę Kościoła.
– Tegoroczna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego na cele Misji odbędzie się 21. Sierpnia – sprzęt prosimy przynosić na plac plebanijny w najbliższy poniedziałek i wtorek.
– Osoby chętne do upieczenia ciast na nasz sierpniowy festyn parafialny prosimy zapisy na listę w zakrystii.
– W najbliższym tygodniu kończy posługę duszpasterską w naszej Parafii Ks. Sebastian Szajda, który dekretem Biskupa Opolskiego został mianowany Proboszczem Parafii św. Mikołaja w Żelaznej koło Opola. Gratulujemy Księdzu Sebastianowi przyjętego dekretu, serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro ofiarowane naszej Wspólnocie w minionym czasie i życzymy obfitości łask Bożych w przyszłej posłudze.