– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj i z pierwszego dnia świąt przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, z Pasterki na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, z przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny w Opolu.
– W zakrystii i kancelarii parafialnej są do nabycia nasze parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki i świece na stół wigilijny.
– W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach
o RORATY dla DOROSŁYCH poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 6.15
o RORATY dla DZIECI poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00 a w środę o godz. 6.15
– Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej od poniedziałku do środy w godzinach od 5.45 do 7.00 oraz od 16.00 do 18.00 (do ostatniego penitenta). W czwartek od 5.45 do 7.00 od 16.00 do 20.00 (od 18.00 do 20.00 będą spowiadali księża z dekanatu).
– W poniedziałek o godz. 18.00 w salkach spotkanie scholii.
– We wtorek wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna.
– W czwartek o godz. 16.30 w salkach parafialnych spotkanie dla Dzieci Maryi. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Ministrantów, Lektorów i Kandydatów.
– W piątek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia, śpiew kolęd, abstynencja od alkoholu i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Z racji sanitarnych obostrzeń będziemy celebrować w naszej Parafii dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00.
– W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
– W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, o godz. 16.15 nabożeństwo kolędowe.
– Decyzją Biskupa Opolskiego w związku z panującą epidemią, duszpasterskie odwiedziny kolędowe w tym roku podobnie, jak w ubiegłym zostały odwołane. Przez najbliższy czas podczas wieczornych Mszy św. w tygodniu będziemy modlili się za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii, składając w ich intencji Najświętszą Ofiarę, prosząc Bożą Opatrzność o opiekę i zdrowie.