– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
– Dziś o godz. 16.15 nabożeństwo popołudniowe.
– W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania klas 7. Pierwsza grupa w środę o godzinie 19.00. Druga grupa w czwartek o godzinie 18.30. Trzecia grupa w czwartek o godzinie 19.15.
– W środę nabożeństwo popołudniowe i Msza św. wieczorna w kościele Matki Bożej.
O godz. 19.00 w salkach spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W czwartek o godz. 16.00 Msza św. szkolna dla dzieci (obowiązkowa dla klas III i kandydatów do bierzmowania), po niej spotkanie dla kandydatów na Ministranta i Marianek. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach kurs psałterzystów oraz spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 19.00 w salkach spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI oraz posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
– W sobotę o godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
– W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, o godz. 10.45 Msza św. w int. Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii, podczas której przyjmiemy nowych Ministrantów i Kandydatów na Ministranta.
– W przyszłym roku, w terminie 20-28.06.2024, wzorem lat ubiegłych, organizowana będzie pielgrzymka autokarowa do Medziugorie. Więcej informacji i zapisy u Państwa Kubickich w Solarium „Monika” przy ul. Kościelnej. Koszt wyjazdu wyniesie około 800 złotych + 200 €.

Wchodząc do naszego kościoła parafialnego, raczej każdy się zdziwi spoglądając w kierunku tabernakulum, miejsca przechowywania Najświętszego Sakramentu, zauważając, że jego drzwiczki są barwy brązowej. Sytuacja ta spowodowana jest demontażem z drzwiczek ozdobnych blach, które w trosce o odpowiednią prezencję, zostały oddane do renowacji i powtórnego pozłocenia.
Wraz z upływem wielu lat, pod wpływem działania czynników zewnętrznych, choć może z daleka tego nie widać, straciły one swój połysk i dostojny wygląd. Wieloletnie użytkowanie, starzenie się materiałów, korozja oraz uszkodzenia doprowadziły do degradacji tego, co nam przypomina o obecności w tym miejscu TEGO, KTÓRY JEST.
Termin końca renowacji ustalony został na okolice Świąt Narodzenia Pańskiego, w praktyce jego pełny blask zobaczymy dopiero po demontażu dekoracji tegorocznej szopki bożonarodzeniowej, która niestety zasłania ołtarz. Ufamy, że efekt będzie zadowalający.