– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych, z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.
– Dziś w naszym kościele wystawiliśmy „KOSZE MIŁOSIERDZIA”, które można zapełnić produktami spożywczymi (o dłuższym terminie przydatności). Ofiarowane w ten sposób produkty, osoby należące do Parafialnej Grupy Miłosierdzia, przekażą Rodzinom najbardziej potrzebującym pomocy. Za Wasz dar serca składamy serdeczne podziękowania.
– Dziś także w ramach popołudniowego nabożeństwa zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego Miasta. Rozpoczniemy o godz. 15.15 w kościele Parafialnym Koronką do Bożego Miłosierdzia, skąd ruszymy w Miasto rozważając Mękę naszego Zbawiciela oraz śpiewając po drodze Gorzkie Żale. Nabożeństwo zakończymy na naszym cmentarzu, dlatego prosimy, by zabrać ze sobą znicze, które zapalimy na grobach naszych bliskich. Weźmy ze sobą także nasze domowe krzyże.
– W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie scholii.
– We wtorek o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej spotkanie „Koła Przyjaciół Radia Maryja” połączone z modlitwą różańcową.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
O godz. 19.00 zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W czwartek o godz. 16.00 Msza św. szkolna dla dzieci (dzieci I-komunijne i kandydaci do bierzmowania obecność obowiązkowa!) po Mszy św. szkolnej w salkach spotkanie dla Dzieci Maryi i Kandydatów na Ministranta. Po Mszy św. wieczornej w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej tych wszystkich, którzy nie dadzą rady wziąć udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej.
Natomiast o godz. 20.00 spod kościoła parafialnego wyruszymy na Nocną Drogę Krzyżową wokół Zalewu Paczkowskiego. Prosimy, by ciepło się ubrać, wziąć ze sobą jakąś latarkę (najlepiej tzw. czołówkę). Podobnie, jak w ubiegłym roku wyruszymy w ciszy wspólnie w drogę, by w zadumie ponosząc trud pochylić się nad męką Zbawiciela oraz wypraszać dla nas nawrócenie z naszych grzechów.
Dla osób bardziej wytrwałych i z dobrą kondycją proponujemy udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Gościcach (do wyboru dwie trasy 40 km oraz 45 km), szczegóły na ulotkach.
– W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
Mszą św. wieczorną w sobotę rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Wszystkich Parafian prosimy o sumienną obecność na naukach rekolekcyjnych oraz o modlitwę w intencji Księdza Rekolekcjonisty, by ten czas mógł przynieść całej Parafii jak najlepsze owoce. Tegorocznym Rekolekcjonistą będzie Ks. dr Robert Sadlak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu.
Po Mszy św. wieczornej będzie okazja do duchowej adopcji dziecka nienarodzonego.
– W przyszłą niedzielę po Mszach św. nasze Marianki będą rozprowadzały palmy własnoręcznie przygotowane na niedzielę palmową. Ofiary w ten sposób przekazane przeznaczymy na cele duszpasterstwa Dzieci Maryi naszej Parafii.
– Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania proponujemy wyjazd na Górę św. Anny na Diecezjalne Spotkanie Młodych „Ładowarka” 31.03 – 02.04.br. Zapisy przez specjalny formularz lub u ks. Tadeusza.