• Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi o 15.00. Żeby zadośćuczynić pragnieniu Maryi wyrażonemu w objawieniach fatimskich należy: 1) przystąpić do sakramentu pokuty, jeśli nie jest się w stanie łaski uświęcającej; 2) przyjąć Komunię św. w dniu nabożeństwa; 3) odmówić jedną część Różańca Świętego; 4) trwać przez 15 minut w rozmyślaniu jednej lub kilku tajemnic różańcowych. Szczegółowe informacje na temat tego nabożeństwa są na kartkach wyłożonych na stolikach.
• W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy chętnych do przyjęcia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach peregrynacji przed Misjami Świętymi.
• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św.
• Dziś po ewangelii czytamy Odezwę Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi. List biskupów polskich pt. Wrażliwość i odpowiedzialność, znajduje się na stolikach. Można zabrać go ze sobą i zapoznać się z jego treścią.
• Przez cały miesiąc czerwiec będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa, po wieczornej Mszy św., a w niedziele w czasie nabożeństwa popołudniowego.
• Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii oraz za stypendia mszalne. Za tydzień kolekta na remont okien witrażowych. Niestety, ale nie otrzymaliśmy dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.
• Dziękujemy panu Stanisławowi Ciszewskiemu za odnowienie figury Matki Bożej, stojącej przy domu katechetycznym.
• Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
• Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VI.
klasy VI ze szkoły nr 3 – we wtorek o 16.30.
klasy VI ze szkoły nr 2 – w piątek o 16.30.

WTOREK
– Zapraszamy na Krąg biblijny o 19.00 do salki parafialnej.
CZWARTEK
– Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną o 16.00. Po niej próba scholi dziecięcej.
– Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
PIĄTEK
– Spotkanie dla młodzieży o 19.00.
SOBOTA
– Spotkanie Modlitewnej Grupy św. Józefa w klasztorze sióstr o 14.30.
– Sakrament pokuty o 16.00.
NIEDZIELA
– Zapraszamy na koncert organowy w ramach XVII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga o 19.00 do kościoła parafialnego.

W miesiącu maju:
– sakrament chrztu św. przyjęli: Maja Wołkowska i Jan Puszyński.
– do wieczności odeszli: + Jadwiga Bujalska, l. 72; + Marian Brodowski, l. 89; + Maria Zatorska, l. 85; + Eugeniusz Muś, l. 70; + Irena Kudlicka, l. 93; + Hubert Barczyk, l. 85, + Władysław Kiełb, l. 83;
+ Maria Nowakowicz, l. 87; + Wanda Sowula, l. 89; + S. Maria Angelina Lorenz, józefitka, l. 92;
+ Tadeusz Kulczycki, l. 68. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o 10.00. Obrzęd na cmentarzu
o 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …