– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, z 6. stycznia na Misje, z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej Parafii.6. stycznia przed kościołem zbiórka do puszek na cele duszpasterskie LSO naszej parafii.
– Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe, po nim wymiana biletów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa..
– W poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, o godz. 18.00 w salkach próba Scholi.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna.
O godz. 19.00 zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
– W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, pod koniec każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła.
O godz. 14.00 z przed Kościoła Matki Bożej wyruszymy Orszakiem Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy Was wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu, przyjdźmy całymi rodzinami, orszak zakończymy przy kościele parafialnym krótkim wspólnym kolędowaniem oraz ciepłym poczęstunkiem.
– W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę od godz. 8.00 styczniowe odwiedziny chorych, prosimy by zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii. O godz. 10.00 spotkanie dla Lektorów, Ministrantów i Kandydatów.
O godz. 14.00 w klasztorze Sióstr św. Józefa spotkanie opłatkowe dla Grupy św. Józefa.
O godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Róż Różańcowych.
– W zakrystii jest do nabycia świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
– Przypominamy, że decyzją Biskupa Opolskiego w związku z panującą epidemią, duszpasterskie odwiedziny kolędowe również i w tym roku zostały odwołane. Podobnie, jak w ubiegłym roku, przez najbliższy czas podczas wieczornych Mszy św. w tygodniu modlimy się za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii, składając w ich intencji Najświętszą Ofiarę prosząc Bożą Opatrzność o opiekę i zdrowie, podczas każdej z tych Mszy św. kolędowych będziemy także słuchać krótkich kazań związanych z naszą Diecezją Opolską, która rozpoczyna Złoty Jubileusz 50 – lecia istnienia. Przyjdźmy na te Msze św. całymi Rodzinami, skoro nie możemy z modlitwą spotkać się w Waszych domach, w Domu Bożym prośmy pokornie o Jego opiekę na cały Nowy Rok, Jego błogosławieństwo zanieśmy do naszych domostw. Prosimy, by zapoznać się z rozpiską Mszy św.:
– 3 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Miraszewskiego, Górska, 3 maja, Kościuszki, Wesoła, Kopernika.
– 4 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Emilii Plater, Wrocławskiej, Rynku, Kościelnej, Krasińskiego, Słowackiego, Kołłątaja, Piastowskej, Sikorskiego.
-5 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Wyspiańskiego, Norwida, Prusa, Reymonta, Górniczej, Sobieskiego, Cisieckiej, Mostowej, Składowej, Kolejowej, Dworcowej i Narutowicza.
– 7 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Konopnickiej, Kochanowskiego, Żeromskiego, Dąbrowskiego, Robotniczej, Spacerowej, Akacjowej, Klonowej, Kwiatowej, Wiśniowej, Różanej, Słonecznej, Widokowej, Ogrodowej.
– 8 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Armii Krajowej, Staszica, Poniatowskiego, Okrzei, Witosa i 1 Maja