– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
– Dziś, w Uroczystość Chrystusa Króla możemy się podzielić z całą Parafią radosną wiadomością, że dzięki charytatywnym staraniom remontowym wielu Parafian udało się oddać do użytku kolejną salkę w naszym domu katechetycznym. Jest to pomieszczenie zaaranżowane do wypoczynku i rekreacji, które na co dzień będzie służyć dzieciom i młodzieży należącym do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii. Remont objął także korytarz na I piętrze, co przyniosło dodatkowy pozytywny efekt.
Po Mszy św. o godz. 10.45 poświęcimy salkę oraz oficjalnie oddamy ją w ręce LSO.
Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do aranżacji tego miejsca: Wam Parafianom za składane przy różnych okazjach ofiary oraz tym którzy poświęcili swój czas i wysiłek pracując przy remoncie, niektórzy z Nich chcą pozostać anonimowi, dlatego wymienimy Ich imiona: Martyna, Iwona, Dorota, Marian, Mateusz, Piotr, Grzegorz, Andrzej, Jan, Rafał, Tadeusz, Mateusz, trochę pracy przy salce wykonali także sami Ministranci.
o godz. 16.15 nieszpory popołudniowe.
– W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć nasz kalendarz parafialny na Nowy Rok w cenie 10 zł.
– W poniedziałek wspomnienie ofiarowania NMP, o godz. 18.00 próba scholii.
Po wieczornej Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów udających się w lutym na pielgrzymkę do Fatimy.
– We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyków kościelnych.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
O godz. 18.30 w klasztorze Sióstr św. Józefa spotkanie dla Młodzieży klas VII przygotowujące do Bierzmowania.
O godz. 19.00 w salkach spotkanie Kręgu Biblijnego – serdecznie zapraszamy.
– W czwartek o godz. 16.00 Msza św. szkolna, po niej spotkanie dla Dzieci Maryi oraz Kandydatów na Ministranta. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 19.00 w salkach katechetycznych spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę o godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
– W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy I Niedzielę Adwentu, tradycją wcześniejszych lat już dziś prosimy o przynoszenie drobnych upominków dla dzieci naszej parafii, które będziemy chcieli losować podczas tegorocznych rorat. Mile widziane są także karnety i bony ofiarowane od lokalnych Przedsiębiorców.
– W przyszłym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszami św. wieczornymi Róże św. Anny i św. Charbela.
– W imieniu ks. Proboszcza Parafii w Lubnowie serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w rekolekcjach prowadzonych przez Ks. Dominika Chmielewskiego SDB, które odbędą się w najbliższe środę, czwartek i piątek w kościele parafialnym w Lubnowie: początek godz. 17.00.

W związku z podpisaniem przez Gminę Paczków w piątek 18.11.2022 r. umowy na sprzedaż węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych z Polską Grupą Górniczą S.A. w Katowicach informuję:

Wnioski o zakup preferencyjny 1,5 tony paliwa stałego w 2022 roku
można składać od 21 listopada 2022 roku:
• w Urzędzie Miejskim w Paczkowie w wersji papierowej,
• listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej
• poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą Gminy Paczków na platformie ePUAP
(w tym przypadku wniosek musi być podpisany Profilem Zaufanym).
Wniosek może złożyć osoba fizyczna, która spełnia poniższe warunki:
• wniosek może złożyć osoba fizyczna mieszkająca w gospodarstwie domowym na terenie Gminy Paczków na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla;
• spełnia kryteria uprawiające do otrzymania dodatku węglowego;
• wnioskodawca lub członek jego gospodarstwa domowego nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy 2022 – 2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości 1,5 tony.
Paliwo stałe będzie sprzedawane po cenie 2000 złotych brutto za 1 tonę, dodatkowym kosztem dla kupującego będzie transport z miejsca składowania do miejsca zamieszkania.
Węgiel będzie zamawiany przez Urząd na podstawie złożonych przez mieszkańców Gminy Paczków wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Paczkowie będą telefonicznie lub mailowo informować wnioskodawców o terminie zapłaty oraz terminie odbioru węgla ze składowiska przy ulicy Poniatowskiego 2 w Paczkowie.
Proszę, aby wnioskodawcami o zakup preferencyjny paliwa stałego były te same osoby, które złożyły wniosek o dodatek węglowy. Przyśpieszy to proces weryfikacji wniosku.
Ogłoszenie dotyczy zakupu węgla według przydziału do 1,5 tony na rok 2022.
Wnioski na preferencyjny zakup kolejnych 1,5 tony węgla na 2023 rok będą przyjmowane po 1 stycznia 2023 roku.
W razie jakichkolwiek pytań lub dodatkowych informacji uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 77 431 62 24.