• Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory adwentowe o 16.15.
• Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii oraz za stypendia mszalne. Kolekta remontowa z minionej niedzieli wyniosła 11 546,50 i przeznaczona zostanie na zakup siedzisk ławek w kościele parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać! Kolekta z Pasterki będzie przeznaczona na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, a w święto św. Szczepana (26 XII) na Wydział Teologiczny w Opolu.
• Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych Roratach ostatnie jutro o 6.30 dla dorosłych i o 17.00 dla dzieci.
• Dziękujemy parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła.
• We wtorek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia, śpiew kolęd, abstynencja od alkoholu i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Pasterkę o północy, o godz. 22.00 Pasterka w kościele Matki Bożej.
• W zakrystii jest do nabycia świąteczny numer Gościa Niedzielnego, cena 10 zł. dla dzieci jest najnowszy Mały Gość Niedzielny.
• W zakrystii k-ła parafialnego i w kancelarii parafialnej są do nabycia świece Caritas, świece świąteczne oraz opłatki.
• Na stolikach jest wyłożony plan Kolędy.
• Od tego tygodnia, aż do końca Kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartki i w soboty rano.
• Osoby, które zapisane są na pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wpłacanie ostatniej raty do końca bieżącego roku.
PONIEDZIAŁEK
– Okazja do spowiedzi św. 9.00 – 11.00 oraz 18.00 – 19.30 (do ostatniego penitenta).
WTOREK – Wigilia Narodzenia Pańskiego
– Okazja do spowiedzi św.: 10.00-12.00.
– W tym dniu w przedsionku kościoła wystawione będzie Betlejemskie Światełko Pokoju.
ŚRODA – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
– Zapraszamy wszystkich parafian i gości do kolędowania w świąteczne popołudnie o 15.30. To wydarzenie ubogaci występ naszej parafianki Alicji Czajkowskiej.
PIĄTEK – ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty
– Zapraszamy na Msze św. o 8.00; 11.00 (suma) i o 17.00. Uroczystości odpustowej będzie przewodniczył pochodzący z naszej Parafii ks. Jarosław Krzewicki.
– Zgodnie z tradycją w tym dniu święcimy wino przyniesione przez wiernych do kościoła. Poświęcenie wina będzie się odbywało w czasie każdej Mszy św.
– O 18.00 zapraszamy wszystkich na Koncert Świąteczny „Niechaj Ziemię rozśpiewa kolęda” w wykonaniu wokalistów i instrumentalistów z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie.
SOBOTA
– Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. z indywidualnym błogosławieństwem o 10.00.
– Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Od poniedziałku do piątku od 15.00, a w soboty i niedziele od 14.00.
NIEDZIELA – św. Rodziny
– O godz. 15.00 w kościele parafialnym Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej ze Złotego Stoku.

• Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Orszaku Trzech Króli w Paczkowie
6 stycznia. Rozpoczęcie przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 13.45, cały orszak ruszy w stronę kościoła parafialnego. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.