• Dzisiejszą uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy w Kościele okres wielkanocny, który jest czasem szczególnej radości ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.
• Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory wielkanocne o 15.15.
• Dziś Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego związaną z przyjęciem błogosławieństwa papieskiego urbi et orbi transmitowanego przez media.
• Dziękujemy za ofiary składane na utrzymane naszej parafii oraz za stypendia mszalne. Kolekta na remont witraży wyniosła 6863 zł. Jutro kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, kolekta na Caritas Diecezji Opolskiej, a przed kościołem będzie prowadzona zbiórka na Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie w ramach akcji Pola Nadziei.
• Zachęcamy do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego.

WTOREK
– Zapraszamy na Krąg biblijny o 18.30 do salki parafialnej.

CZWARTEK
– Msza św. szkolna o 16.00, a po niej próba scholi dziecięcej.
– Zapraszamy o 18.00 do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Marka o dobre urodzaje i o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli. Najpierw będzie procesja do krzyża misyjnego, a po niej Msza św.
– Po Mszy św. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK
– W tym dniu wyjątkowo nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
– Młodzież zapraszamy na spotkanie dekanalne w Janowej o 19.30, parafia Lipniki. Zapisy przyjmuje ks. Leszek.

SOBOTA
– Spotkanie dla Dzieci Maryi o 10.30, a dla ministrantów o 11.30.
– Okazja do spowiedzi o 16.00.

• W piątek, 26 kwietnia, o 17.30, odbędzie się w klasztorze sióstr św. Józefa spotkanie dla rodziców, którym leży na sercu rozwój ich dzieci i wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. Można się zapisać do 24 kwietnia, nr tel. jest na kartce z ogłoszeniami i na plakacie w gablotce przed kościołem. (797-002-513)
• Są wolne miejsca w autokarze na pielgrzymkę do Częstochowy razem z dziećmi komunijnymi, we wtorek, 14 maja. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian, którzy chcieliby pielgrzymować na Jasną Górę do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii. Koszt 45 zł.
• Rocznica I Komunii św. będzie 19 maja, o 10.15.
• Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie Śląskim w niedzielę, 26 maja. Zapisy na autokar przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Do wieczności odeszła śp. Irena Sęp, l. 90. Msza św. pogrzebowa w środę o 10.00. Obrzędy na cmentarzu
o 11.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….