– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj jest kolektą diecezjalną, jako jałmużna postna z całego roku, za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
– Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w tygodniu o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.15.
– Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego.
– W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, po Mszy św. wieczornej krótkie spotkanie organizacyjne w związku z pieszą pielgrzymką do Barda.
– W środę wspomnienie św. Filipa Neri oraz dzień Matki, o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nim Msza św. wieczorna w kościele Matki Bożej w intencji wszystkich Matek.
O godz. 19.00 w kościele parafialnym spotkanie modlitewne dla Kręgu Biblijnego.
– W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 16.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
– W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, o godz. 6.00 z przed kościoła parafialnego rusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Chętnych, którzy chcą wracać autokarem prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.
O godz. 14.00 Msza św. Grupy modlitewnej św. Józefa.
O godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
– Przypominamy, że powróciliśmy już w środy wieczorem do modlitwy w kościele Matki Bożej (nowenna i wieczorna Msza św.). Msza św. niedzielna o godz. 9.15 i Msze św. pogrzebowe będą nadal celebrowane w kościele parafialnym.
– W dniach 8, 9 i 17 czerwca podczas sześciu Mszy św. w naszym kościele parafialnym udzielony zostanie Sakrament Bierzmowania dla Młodzieży, która miała do niego przystąpić jesienią zeszłego roku. Spotkanie organizacyjne dla Młodzieży we wtorek 25. maja o godz. 19.00 w kościele parafialnym.
– W czwartek 3. czerwca uroczystość Bożego Ciała, już dziś prosimy o podjęcie troski nad budową ołtarzy następujące wspólnoty parafialne:
• Ołtarz przy sklepie „Upominek” – Wspólnota Żywego Różańca;
• Ołtarz przy Urzędzie Miasta – Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza z Rodzicami;
• Ołtarz przy „Zakładzie Zegarmistrzowskim” – Wspólnota Kręgu Biblijnego;
• Ołtarz przy kościele Matki Bożej – Wspólnota Sióstr św. Józefa.