– Biskup opolski przedłużył do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Osoby pozostające w domach zachęcamy do wspólnej modlitwy transmitowanej na żywo za pośrednictwem mediów. Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów w świątyni uczestniczyć w liturgii może jedna osoba na 10 m2.
Poza murami świątyni, wierni, którzy modlą się na zewnątrz kościoła powinni utrzymać od siebie dystans 2 metrów, w związku z tym podtrzymujemy decyzję, że na razie nasz kościół parafialny, z racji swych rozmiarów pozostaje jedynym używanym do liturgii kościołem
w Paczkowie.
– Z racji powolnego łagodzenia obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną postanowiliśmy przywrócić funkcjonowanie kancelarii parafialnej. Wszystkie sprawy kancelaryjne od poniedziałku będzie można załatwiać osobiście w tygodniu po Mszach św. – porannej
i wieczornej, lub jak do tej pory telefonicznie. Nie przywracamy na razie dyżurów
w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę.
– We wtorek przypada Dzień Matki – zapraszamy serdecznie na Mszę św. o godz. 18.00
w intencji wszystkich Matek. Naszą modlitwą okażmy swoją wdzięczność za dobro jakie nam ofiarowały i ofiarują.
– W środę wszystkich należących do Kręgu Biblijnego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła parafialnego na Nabożeństwo Słowa Bożego.
– W sobotę o godz. 20.00 rozpoczniemy nasze Parafialne Czuwanie Modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W planie: modlitwa różańcowa, nabożeństwo z modlitwą o wylanie Bożego Ducha oraz Eucharystia wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian!!!
W normalnych warunkach w przyszłą sobotę wyruszylibyśmy na naszą parafialną pieszą pielgrzymkę do Barda, niestety ze znanych nam wszystkim powodów „wirusowych” zmuszeni jesteśmy odłożyć w czasie nasze pielgrzymowanie. Gdy tylko nadarzy się taka prawna możliwość organizacji pieszej pielgrzymki, ustalimy i podamy termin naszego pieszego pielgrzymowania do Barda. Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość i prosimy o cierpliwość.- W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
– Od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z możliwością skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
– Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.15. Zachęcamy, by po nabożeństwie pozostać i uczestniczyć jeszcze w wieczornej Mszy św.
– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego z dołączonym komiksem o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim.