– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej Parafii, które możemy złożyć do koszyków wystawionych przy ołtarzach bocznych.
– Na stolikach są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o wyraźny zapis imion i nazwisk.
– Z tej racji, że od 24. Października cały nasz kraj należy do strefy czerwonej przypominamy o ważniejszych wymogach sanitarnych, jakie trzeba nam spełnić. W świątyni podczas Mszy św. i nabożeństw nie może znajdować się więcej osób jak 1 na 7 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Przypominamy o obowiązku nieustannego zakrywania ust i nosa przez wiernych oraz prosimy o trzymanie się zasady wzajemnego dystansowania. Kancelaria parafialna czynna będzie od środy w tradycyjnych godzinach, jednak zachęcamy do załatwiania większości spraw drogą telefoniczną.
– Od dziś powracamy do celebrowania Mszy św. w naszym kościele, które odprawiane będą w tradycyjnych znanych nam godzinach. Przed Mszami św. dana nam będzie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy także na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30 a w niedzielę o 16.15.
– Do środy dwóch naszych księży przebywa na przymusowej izolacji, dlatego niektóre z przyjętych intencji Mszy św. będą celebrowane w poniedziałek i wtorek na plebanii.
– w środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej różaniec święty połączony z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
– W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do spowiedzi świętej.
– W sobotę o godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej, o godz. 17.00 nauki przed chrzcielne.
– w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.00 na naszym cmentarzu komunalnym poprowadzone zostanie nabożeństwo różańcowe za zmarłych. Wszystkich, którzy będą w nim uczestniczyli prosimy, by pozostali przy grobach swoich zmarłych, nie będziemy w tym dniu odprawiali procesji, lecz modlitwa będzie miała charakter statyczny, by uniknąć niepotrzebnego zagrożenia transmisji wirusa.
Na mocy decyzji Penitencjarii Apostolskiej w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle. Po pierwsze, odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można w tym roku uzyskać przez cały listopad. Po drugie, odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, uzyskiwany w trybie zwyczajnym tego dnia lub w niedzielę poprzedzającą bądź następną przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, można w tym roku uzyskać we wszystkie dni listopada. Po trzecie: Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) oraz odmówią modlitwę za zmarłych bądź wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
– Odwołane zostają w najbliższym czasie wszystkie spotkania parafialnych grup duszpasterskich.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Dla dzieci najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego.
W tym trudnym czasie nie ustawajmy i gorliwie trwajmy na modlitwie przez wstawiennictwo św. Rocha o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.