– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny w Opolu, z 1. stycznia na potrzeby naszej Parafii, z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.
– Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
– W poniedziałek świętować będziemy nasz Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Z kazaniem odpustowym gościć będziemy ks. Piotra Ochońskiego, byłego Wikariusza naszej Parafii, który obecnie posługuje w diecezji Świdnickiej, jako Dyrektor Domu Formacyjno – Rekolekcyjnego w Bardzie. Msze św. o godz. 6.30, o godz. 10.00 suma odpustowa i o 18.00. Zgodnie z tradycją w tym dniu święcić będziemy wino przyniesione przez wiernych do kościoła. Poświęcenie wina będzie się odbywało na koniec każdej Mszy św.
– We wtorek święto św. Młodzianków, o godz. 9.00 Msza św. w intencji dzieci naszej Parafii ze specjalnym indywidualnym końcowym błogosławieństwem. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą plansze z tegorocznych rorat.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna.
O godz. 19.00 w kościele parafialnym KONCERT ŚWIĄTECZNY NIECHAJ ZIEMIĘ ROZŚPIEWA KOLĘDA – zapraszamy serdecznie.
– W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
– W piątek – w ostatnim dniu 2021 roku zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00 w intencji Parafian z dziękczynnym Te Deum.
– W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, o godz. 17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
– W zakrystii jest do nabycia świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego.
– Przypominamy, że decyzją Biskupa Opolskiego w związku z panującą epidemią, duszpasterskie odwiedziny kolędowe również i w tym roku zostały odwołane. Podobnie, jak w ubiegłym roku, przez najbliższy czas podczas wieczornych Mszy św. w tygodniu będziemy modlili się za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii, składając w ich intencji Najświętszą Ofiarę prosząc Bożą Opatrzność o opiekę i zdrowie, podczas każdej z tych Mszy św. kolędowych będziemy także słuchać krótkich kazań związanych z naszą Diecezją Opolską, która rozpoczyna Złoty Jubileusz 50 – lecia istnienia. Przyjdźmy na te Msze św. całymi Rodzinami, skoro nie możemy z modlitwą spotkać się w Waszych domach, w Domu Bożym prośmy pokornie o Jego opiekę na cały Nowy Rok, Jego błogosławieństwo zanieśmy do naszych domostw.
Prosimy, by zapoznać się z rozpiską Mszy św.:
28 grudnia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Polna, Sienkiewicza, Krótka.
29 grudnia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Chopina, Spokojna, Radosna, Mickiewicza, Młyńska, Moniuszki.
30 grudnia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Jagiellońska, Pocztowa, Bartosza, Daszyńskiego.
3 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Miraszewskiego, Górska, 3 maja, Kościuszki, Wesoła, Kopernika.
4 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Emilii Plater, Wrocławskiej, Rynku, Kościelnej, Krasińskiego, Słowackiego, Kołłątaja, Piastowskiej, Sikorskiego.
5 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Wyspiańskiego, Norwida, Prusa, Reymonta, Górniczej, Sobieskiego, Cisieckiej, Mostowej, Składowej, Kolejowej, Dworcowej i Narutowicza.
7 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Konopnickiej, Kochanowskiego, Żeromskiego, Dąbrowskiego, Robotniczej, Spacerowej, Akacjowej, Klonowej, Kwiatowej, Wiśniowej, Różanej, Słonecznej, Widokowej, Ogrodowej.
8 stycznia, godz. 18.00 – W intencji mieszkańców ulic: Armii Krajowej, Staszica, Poniatowskiego, Okrzei, Witosa i 1 Maja