– Dziś III Niedziela Wielkanocna, rozpoczyna ona tydzień biblijny, zachęcamy, by w tym czasie w naszych rodzinach częściej sięgnąć po lekturę Pisma Świętego.
– Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16.15.
– Od zeszłego poniedziałku weszły w życie nowe przepisy państwowe łagodzące ograniczenie ilości wiernych uczestniczących w liturgii. Według nich ograniczenie to sprowadza się do jednej osoby na 15 m2 powierzchni kościoła. W myśl tych kryteriów wyznaczyliśmy w naszym kościele parafialnym specjalnie zaznaczone miejsca i prosimy, by zajmować miejsca w kościele siadając właśnie w tych wyznaczonych miejscach.
Przypominamy, że na najbliższy czas nasz kościół parafialny przez swoją największą powierzchnię, jest jedynym używanym do liturgii kościołem w Paczkowie. W nim celebrowane są Msze św. żałobne za zmarłych, środowe popołudniowe nabożeństwa ku czci MBNP i Msze św. oraz niedzielne Msze św. o godz. 9.15.(Pamiętając o transmisji internetowej prowadzonej z kościoła parafialnego dajemy w ten sposób możliwość wspólnej modlitwy dużo większej liczbie wiernych).
Kościół Matki Bożej jest od poniedziałku do soboty w ciągu dnia otwierany, do indywidualnej osobistej modlitwy.
– Od poniedziałku do soboty o godz. 1500 zapraszamy do kościoła parafialnego na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z możliwością skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
– Przypominamy, że aż do odwołania w mocy pozostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej, a czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie. Osoby pozostające w domach zachęcamy w do wspólnej modlitwy transmitowanej na żywo przez Internet z naszego kościoła, lub na żywo za pośrednictwem telewizji lub radia.
– W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
– Od piątku zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.15.
– Biskup Opolski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w piątek 1 maja.
– W tym miesiącu w związku z panującą epidemią nie będzie odwiedzin duszpasterskich dla naszych chorych. W niebezpieczeństwie śmierci należy jednak wzywać księdza, by przyszedł z sakramentami świętymi.
– Na sobotę 2 maja przeniesione zostały liturgiczne obchody Uroczystości NMP Królowej Polski – w naszym kościele Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 10.00 i 18.00, zapraszamy.
– W przyszłą niedzielę tzw. Dobrego Pasterza, o godz. 10.45 Msza św. w int. Ojczyzny zamówiona przez nasz Urząd Miasta – serdecznie zapraszamy.