– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.
– Dziś o godz. 16.15 nabożeństwo majowe.
– Do piątku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
– W poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 krótka próba dla dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało oraz dla tegorocznych Dzieci I Komunijnych, które podobnie, jak w zeszłym roku utworzą „Żywy Ołtarz” przy kościele Matki Bożej w Uroczystość Bożego Ciała.
– Parafianie, którzy chętni są podzielić się swoimi kwiatami do dekoracji ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, prosimy o przynoszenie kwiatów w środę popołudniu do salki katechetycznej – za Waszą pomoc serdecznie dziękujemy.
– W poniedziałek o godz. 19.00 próba zespołu ONimY, także o godz. 19.00 w salkach spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów jadących do Medjugorie.
– We wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa .
– W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
– W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 z procesją, ok. 11.30 – w kościele Matki Bożej i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy procesją z Najświętszym Sakramentem do kościoła Matki Bożej. Prosimy o podjęcie troski nad budową ołtarzy następujące wspólnoty parafialne:
• Ołtarz przy Urzędzie Miasta– Rada Parafialna i zespół ONimY;
• Ołtarz przy Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym – Wspólnota Kręgu Biblijnego;
• Ołtarz przy kawiarni „Czarna Kawka” – Wspólnoty Żywego Różańca i Grupy Miłosierdzia.
• Ołtarz przy kościele Matki Bożej – Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza z Rodzicami, Młodzież naszej Parafii i Dzieci I Komunijne.
Wszystkich uczestników procesji prosimy o dostosowanie się do warunków bezpieczeństwa, o pobożny udział oraz unikanie niepotrzebnych rozmów. Zachęcamy, by na procesję zabrać ze sobą Drogę do Nieba. Prosimy mieszkańców i właścicieli lokali o przystrojenie okien. Dziewczynki oraz Dzieci Pierwszokomunijne prosimy o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci Pierwszokomunijne, niech przyjdą w strojach komunijnych. Chłopców prosimy, by przynieśli ze sobą dzwonki, którymi będą podczas procesji ogłaszać, że idzie z nami Król królów.
Od czwartku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach z Najświętszym Sakramentem po wieczornych Mszach św. W niedziele w ramach nabożeństwa popołudniowego. Płatki kwiatów, które posłużą do sypania podczas procesji, można będzie składać w przedsionku zakrystii.
– W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, wyjątkowo nie będzie spotkania dla Młodzieży.
– W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika, jest to także pierwsza sobota miesiąca.
O godz. 7.00 wyjazd z Rynku do Częstochowy na Pielgrzymkę Róż Różańcowych. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłosić w zakrystii. O godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej. O godz. 17.00 nauki przed chrzcielne. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
– W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła Matki Bożej na koncert Kwartetu Smyczkowego Kaprys: Cztery Pory Roku rudego księdza z Wenecji” – koncert rozpoczyna XXII Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej im. Moritza Brosiga.