– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu. W środę na zakończenie rekolekcji kolekta przeznaczona będzie na cele duszpasterskie Księdza rekolekcjonisty.
Serdecznie dziękujemy za ofiarowane w ubiegłą niedzielę dary, które przekażemy najbardziej potrzebującym naszej parafii.
– Dziś pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych, które potrwają do środy. Witamy w naszej wspólnocie Ks. Roberta Sadlaka, który poprowadzi nas drogami rekolekcyjnych rozważań. Życzymy Ks. Robertowi światła Ducha Świętego oraz tego, by pośród nas czuł się jak najlepiej. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
O godz. 19.00 zapraszamy na nauki rekolekcyjne dla Małżeństw.
– Dziś po Mszach nasze Marianki będą rozprowadzały palmy do poświęcenia na przyszłą niedzielę.
– W poniedziałek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i 18.00. 15 minut przed każdą Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 spotkanie scholii. O godz. 19.00 w salkach nauki rekolekcyjne dla Młodzieży szkół średnich.
– We wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i 18.00. 15 minut przed każdą Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 w salkach nauki rekolekcyjne dla osób żyjących w pojedynkę (dla singli).
– W środę ostatni dzień rekolekcji parafialnych, Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i 18.00. 15 minut przed każdą Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Uwaga! Msza św. wieczorna celebrowana będzie w kościele Parafialnym, po niej Akt zawierzenia Maryi Parafii połączony z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kolekta z tego dnia przeznaczona zostanie na cele duszpasterskie Ks. Rekolekcjonisty.
O 19.20 z rynku wyjazd do kina w Nysie na film Opiekun o św. Józefie – chętnych prosimy o zapisy na listę w zakrystii, koszt (transport + bilet) .
– W czwartek nie będzie Mszy św. szkolnej. Po Mszy św. wieczornej w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
O godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę będziemy obchodzić pierwszą sobotę miesiąca – przed Mszą św. poranną różaniec wynagradzający, po Mszy 15-sto minutowe rozważanie jednaj z tajemnic różańca. Od godz. 8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, prosimy, by ich zgłosić w zakrystii. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych a po niej spotkanie dla Róż Różańcowych.
– W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową.
O godz. 10.30 przy klasztorze Sióstr rozpoczniemy pierwszą stację obrzędów tej niedzieli, następnie procesyjnie przejdziemy do kościoła parafialnego. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych obrzędach. Przed Mszami św. nasze Marianki będą rozprowadzały Palmy do poświęcenia – złożone ofiary przeznaczone zostaną na duszpasterstwo Dzieci Maryi naszej parafii.
– Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania proponujemy wyjazd na Górę św. Anny na Diecezjalne Spotkanie Młodych „Ładowarka” 31.03 – 02.04.br. Zapisy przez specjalny formularz lub u ks. Tadeusza.