– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium duchownego w Opolu, z uroczystości św. św. Piotra i Pawła na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze).
– Dziś w naszej parafii odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Z racji odpustu Słowo Boże głosi nam Ks. Tomasz Szczeciński, egzorcysta diecezji opolskiej oraz Dyrektor Domu Miłosierdzia w Otmuchowie. O godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Koncert Kwartetu Smyczkowego KRIOS zatytułowany: „Ad Dei Gloriam”, zorganizowany w ramach XIX Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga MUZYKA PONAD GRANICAMI.
– W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza.
– W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca, zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.
– We wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
– W środę w kościele Matki Bożej o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna.
– W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
– W sobotę święto św. Tomasza od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy zgłosić ich w zakrystii lub telefonicznie (w związku z czasem urlopowym Komunię św. chorym zaniesie tylko jeden ksiądz, prosimy, by uzbroić się w cierpliwość). O godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.; o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, po niej spotkanie dla Członków Żywego Różańca.
– W dniach od 14 do 17 lipca w naszej Parafii przygotowujemy czterodniowy Festiwal dla Młodzieży zatytułowany: #gdzieMIESZKASZ?. W planach między innymi: warsztaty muzyczne, plastyczne, wspólna modlitwa, konferencje ascetyczne, gra terenowa, wyjazd do Głębinowa oraz koncert Ks. Jakuba Bartczaka. Udział w tym wydarzeniu mogą wziąć Młodzi od 6 klasy wzwyż, zapisy na specjalną listę w zakrystii i kancelarii parafialnej, udział bezpłatny. Szczegółowy plan znajdziemy w naszych gablotkach i na stronie parafialnej.
– Są jeszcze wolne miejsca na całodzienny wyjazd autokarowy do Ogrodu botanicznego w Wojsławicach, w planie także zwiedzanie pałacu i kościoła w Kamieńcu Ząbkowickim. Wyjazd we wtorek 20. lipca, koszt 50 zł (osoby 65+ 40 zł), zapisy do niedzieli 4. lipca w zakrystii i kancelarii parafialnej.
– W dniach od 15 do 21 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podobnie, jak w ubiegłym roku z racji panującej epidemii będzie ona miała charakter sztafetowy, nasza Parafia będzie mogła wędrować w dniach 15 i 16 sierpnia. Liczba pielgrzymów w grupie również będzie ograniczona, dlatego chętnych, którzy pragną wybrać się na pielgrzymi szlak prosimy o zapisy na specjalną listę w zakrystii lub kancelarii parafialnej, więcej szczegółów u ks. Proboszcza.

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 – Burmistrz Gminy Paczków informuje, iż istnieje możliwość dokonania samospisu z pomocą pracownika Urzędu Miejskiego w Paczkowie w godz. od 7.00 do 15.00 w pokoju nr 4 na parterze.
Do wypełnienia formularza spisowego niezbędne będą numery PESEL wszystkich domowników! Jednocześnie informuje, iż dnia 30 czerwca 2021r. (środa) w godzinach: od 15.00 do 18.00 Gminne Biuro Spisowe pełnić będzie dyżur w Domu Plastyka.