– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.
– Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, którym rozpoczniemy czas adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.
– W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od 7.00 do 18.00. O 16.00 adoracja dla dzieci z klas I-V, o 16.30 zapraszamy na adorację kandydatów do bierzmowania.
Oto szczegółowy plan:
7.00 – 8.00 – Bartosza, Daszyńskiego, Górnicza, Robotnicza
8.00 – 9.00 – Górska, Wesoła, Kościuszki i 3 Maja
9.00 – 10.00 – Moniuszki, Młyńska, Staszica, Okrzei, Dąbrowskiego
10.00 – 11.00 – Miraszewskiego, Pocztowa, Krótka, 1 Maja, Witosa
11.00 – 12.00 – Armii Krajowej, Dworcowa, Mostowa, Składowa, Cisiecka
12.00 – 13.00 – Kołłątaja, Narutowicza, E. Plater, Wrocławska
13.00 – 14.00 – Piastowska, Słowackiego, Sikorskiego, Widokowa, Kwiatowa.
14.00 – 15.00 – Wojska Polskiego, Spacerowa, Mickiewicza, Klonowa, Akacjowa, Spacerowa, Słoneczna, Wiśniowa, Różana
15.00 – 16.00 – KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – Jana Pawła II, Chopina, Kopernika, Miodowa, Radosna, Spokojna, Poniatowskiego, Jagiellońska, Chrobrego
16.00 – 16.30 – Dzieci z klas I-V szkoły podstawowej.
16.30 – 17.00 – Młodzież przygotowująca się do bierzmowanie (VI – VIII i szkoły średniej)
17.00 – 18.00 – Konopnickiej, Reymonta, Prusa, Kochanowskiego, Norwida, Wyspiańskiego, Sienkiewicza, Polna, Żeromskiego, Sobieskiego, Krasińskiego, Kościelna, Rynek.
– W poniedziałek o godz. 18.00 w salkach próba Scholi.
– W środę – POPIELEC, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który ma nam pomóc w przygotowaniu się na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Obowiązuje nas w tym dniu post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz.: 6.30, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. O godz. 8.00 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Kolekta w tym dniu zebrana zostanie przekazana na Caritas, jako pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
O godz. 19.00 zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– W czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 17.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
O godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
O godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, po niej w kościele spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych. W salkach parafialnych po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
– Od środy popielcowej rozpoczniemy czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych w okresie Wielkiego Postu do powstrzymania się od udziału w zabawach. Zachęcamy do pobożnego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane w niedziele o godz. 16.00. Kazania pasyjne będzie głosił o. Leszek Szkudlarek.
– Po ubiegłotygodniowym pierwszym spotkaniu Parafialnej Grupy Miłosierdzia powstała potrzeba utworzenia listy Parafian, którym warto i trzeba by było przyjść z pomocą. Prosimy zatem o zgłaszanie naszym księżom, bądź w zakrystii osoby, rodziny, o których wiemy, że warto jest je wesprzeć różnoraką pomocą. Pomoże to nam w precyzyjniejszym podjęciu działań.
– W dniach 3 – 10.02.2023 planujemy parafialną pielgrzymkę do Fatimy. W związku z zaskakująco dużym zainteresowaniem Parafian, po konsultacjach z biurem podróży, postanowiliśmy uruchomić zapisy drugiej grupy, która ruszy na pielgrzymkę równolegle w tym samym czasie, obiecane mamy prawie wszystkie noclegi w tym samym hotelu oraz wspólne Msze św. Ta druga grupa połączona zostanie z Parafią św. Stanisława Biskupa w Przylesiu a jej opiekunem duchowym będzie Ks. Jacek Olewicz. Dlatego chętnych prosimy o zapisy, zaś dotychczasowa lista rezerwowa stała się listą drugiej grupy pielgrzymów.
– W przyszłym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej Róże: Matki Bożej Ucieczki Grzeszników i Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
– Po Mszy św. prosimy osoby chętne do zapisania się na listę godzinnego dyżuru Modlitwy Różańcowej, którą podejmiemy od dziś do przyszłej niedzieli przez całą dobę, jako tzw. Jerycho Różańcowe w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie. Jedna osoba wpisuje się w wolną godzinę dyżuru modlitewnego, w ten sposób zobowiązując się do modlitwy Różańcowej przez całą godzinę w intencji POKOJU. Prosimy, by w pierwszej kolejności wpisywać się w wolne miejsca, dopiero, gdy listy się zapełnią, będziemy dublowali godziny.