– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.
– W zakrystii i kancelarii parafialnej są do nabycia nasze parafialne kalendarze na przyszły rok, koszt to 10 zł, jako cegiełka remontowa na rzecz parafii oraz świece Caritas, jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
– Dziś kolejny etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, którym jest głosowanie. Prosimy o pobranie karty wyborczej i zaznaczenie na niej krzyżykiem obok imienia i nazwiska Kandydata, na którego głosujemy. Można oddać swój głos na trzech kandydatów. Kartę po zagłosowaniu wrzucamy do urny wyborczej. Dnia 12. grudnia odbędzie się ogłoszenie wyników wyborów i zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej podczas nabożeństwa popołudniowego.
– Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach, które będą celebrowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty z podziałem na dorosłych i dzieci:
o RORATY dla DOROSŁYCH poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.15
o RORATY dla DZIECI poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00,
w środę o godz. 6.15, a w sobotę o 8.00.
– Podobnie jak w ubiegłych latach chcemy w czasie tegorocznych Rorat losować różne upominki dla dzieci. Osoby, które chcą przekazać symboliczne podarunki jako nagrody roratnie prosimy o składanie ich u siostry w zakrystii. Mile widziane będą wzorem ubiegłych lat różnego rodzaju bony i talony dla dzieci od prowadzących działalność gospodarczą. Wszystkim przypominamy i przyniesieniu ze sobą lampionu.
– W poniedziałek o godz. 18.00 w salkach spotkanie scholii.
– We wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 w salkach Krąg Biblijny – zapraszamy serdecznie.
– W tym tygodniu będziemy przezywać pierwsze czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
– W czwartek o godz. 10.00 w kościele parafialnym Msza św. ku czci św. Barbary w intencji pracowników, emerytów i ++ pracowników Oddziału Zakładu Gazowniczego w Opolu.
O godz. 16.30 w salkach parafialnych spotkanie dla Dzieci Maryi. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Ministrantów, Lektorów i Kandydatów.
– W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, o godz. 19.00 w salkach spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych – prosimy, by zgłosić ich w zakrystii.
O godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, po niej spotkanie dla Róż Różańcowych.
O godz. 19.00 w salkach katechetycznych kolejne spotkanie z cyklu Spotkania Kobiecego Serca.
– W przyszłą niedzielę po nabożeństwie popołudniowym wymiana biletów Straży honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę po nabożeństwie.

Dekretem Biskupa Opolskiego nasz dotychczasowy Wikariusz Ks. Piotr Kuc został mianowany Proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach. Księdzu Piotrowi pragniemy serdecznie podziękować za oddaną posługę duszpasterską w naszej wspólnocie i życzymy światła i mocy Darów Ducha Świętego do podjęcia nowych obowiązków. Msza św. na pożegnanie Ks. Piotra sprawowana będzie we wtorek o godz. 17.00, podczas Mszy będzie można złożyć ofiarę na cele duszpasterskie Ks. Piotra.
Z dniem 1. grudnia posługę wikariusza w naszej Parafii podejmie o. Nikodem Waldemar Stanuch OFM, który czyni starania przejścia ze Zgromadzenia Ojców Franciszkanów do posługi pośród duchowieństwa diecezjalnego Diecezji Opolskiej.