– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej parafii, możemy je złożyć do koszyków wystawionych przy bocznych ołtarzach.
– Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. O godz. 16.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym.
SAKRAMENT POKUTY
Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa:: 6.00 – 7.00 i 17.00 – 19.00.
Wielki Czwartek i Wielki Piątek i Wielka Sobota: 8.00 – 9.00.
Przeżywanie Świąt Wielkanocnych rozpoczyna się już w Wielki Czwartek, dlatego prosimy
o przyjęcie sakramentu pokuty przed Triduum Paschalnym, żeby móc w pełni uczestniczyć w tych wielkich wydarzeniach naszej wiary
– W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
– W czwartek o godz. 18.00 Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ
– W piątek o godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
O godz. 18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.
Po liturgii rozpocznie się adoracja przy Bożym Grobie i potrwa do 22.00.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek w ciągu dnia do syta. Zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej.
– W sobotę od godz. 8.00 Adoracja przy Bożym Grobie.
O godz. 10.00; 11.00; 12.00; 13.00 i 14.00 na placu przed kościołem błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.
Od godz. 15.00 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie.
O godz. 20.00 WIGILIA PASCHALNA!!! Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami.
– W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.00 Msza św. rezurekcyjna. O godz. 16.15 nieszpory wielkanocne.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
– Dziękujemy Różom: Matki Bożej Królowej Polski i Matki Bożej za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej pół godziny przed wieczornymi Mszami świętymi. Prosimy, by w nowym tygodniu Różaniec wieczorny w dni powszednie poprowadziły Róże różańcowe: 1. i 2. Róża różańcowa Matki Bożej Królowej Rodzin.
– Od dnia 27. marca w związku z nowymi obostrzeniami epidemicznymi WIERNI zgromadzeni na modlitwie w KOŚCIELE PARAFIALNYM zobowiązani są do zajmowania wyłącznie miejsc zaznaczonych na ławkach kolorową taśmą. Miejsca te wyznaczone są zgodnie z najnowszymi obowiązującymi przepisami i wyczerpują limit założony przez władze RP.
Pozostałych PARAFIAN prosimy o udział w modlitwie przed budynkiem świątyni z zachowaniem zasady wzajemnego dystansowania.
Komunia św. będzie rozdzielana także Wiernym na zewnątrz kościoła a teren wokół kościoła będzie dla Nich odpowiednio nagłośniony. Prosimy o wyrozumiałość w danej kwestii i bezwzględne dostosowanie się do zaistniałych warunków.

– Przypominamy, że na czas remontu kruchty wejście od strony parku jest nieczynne. Prosimy by wychodząc z naszej świątyni zachować warunki sanitarne i starać się wychodzić bez niepotrzebnego ścisku w jedynym używanym wyjściu.