– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.
– Od ostatniej środy jest już z nami, dziś jednak oficjalnie możemy powitać w naszej wspólnocie Księdza Tadeusza Komorka, który dekretem Biskupa Opolskiego został mianowany Wikariuszem naszej Parafii. Życzymy Księdzu Tadeuszowi, by czas posługi duszpasterskiej spędzony w naszej wspólnocie był dla Niego owocny, niech Duch Święty umacnia i dodaje sił w prowadzeniu nas do Nieba.
– Dziś w naszej Parafii Kiermasz z okazji 633. rocznicy konsekracji kościoła parafialnego, z tej okazji zapraszamy Was wszystkich na popołudniowy Festyn Parafialny. Bądźmy dziś razem, by poczuć żywą wspólnotę kościoła. Początek o godz. 15.00, w planach sporo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych, m.in. historia parafii, dmuchane zamki, wioska wikingów, stoiska gastronomiczne ze smakołykami, losowane nagrody i wiele innych.
Całość o godz. 19.00 zakończymy pięknym Koncertem Muzyki Organowej im. Moritza Brosiga, w którym wystąpią: Jan Mroczek, organy oraz Justyna Kopiszka Mezzosopran.
Z racji święta przy kościele parafialnym Msza św. o godz. 17.00 dziś celebrowana będzie w kościele Matki Bożej.
– W poniedziałek liturgiczne wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
– W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.
– W czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy, patronki naszej Diecezji Opolskiej,
o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego – o światło Ducha Świętego dla uczniów i nauczycieli.
O godz. 18.30 spotkanie dla Lektorów, Ministrantów i Kandydatów na Ministranta.
Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
– W piątek o godz. 19.00 w salkach katechetycznych spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu w odpowiedzi na orędzie Matki Bożej Fatimskiej odprawimy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Pół godziny przed poranną Mszą św. odmówiony zostanie Różaniec wynagradzający, po Mszy św. odprawimy piętnastominutowe rozważanie nad tajemnicami różańcowymi. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.
Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy zgłosić Ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
O godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, by z czystym sercem rozpoczęli kolejny rok szkolny.
O godz. 17.00 nauki przed chrzcielne.
O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, po niej spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych.
– W przyszłym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. Róże: NMP Królowej Wszystkich Świętych , NMP Królowej Męczenników.