Drodzy Parafianie!
W związku trwającym w naszym kraju stanem epidemicznym, przypominamy, że Biskup Opolski Andrzej Czaja udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej na niedziele najbliższego czasu.
Zapraszamy, by w niedziele, ale także dni powszednie, korzystać z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw. Ponadto, ograniczona została możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do 5 osób zamawiających intencje mszalne lub – w wypadku pogrzebu – do 5 osób z najbliższej rodziny.
– Zawieszone zostają także wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
– Kościół parafialny otwarty pozostaje jak zazwyczaj, zachęcamy by przychodzić na indywidualną modlitwę, należy jednak pamiętać, że według ustaleń odgórnych w świątyni w czasie modlitwy nie może przebywać więcej jak 5 osób równocześnie.
– W myśl słów z dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza: „z uwagi na ograniczenia możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, niech podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem stanie się w tym czasie akt żalu doskonałego.” Zachęcamy wiernych do wzbudzania aktów tego żalu po gruntownym rachunku sumienia, który wraz z intencją spowiedzi w najbliższym możliwym terminie, usposobi Was do trwania w stanie łaski. Wiernym, którzy o spowiedź bardzo prosić bedą umożliwione zostanie przystąpienie do Sakramentu Pokuty, przy zachowaniu należytych zabezpieczeń przed zakażeniem oraz ścisłym respektowaniu przepisu, ograniczającego liczbę wiernych, przebywających w danym czasie w kościele, do 5 osób. Jako spowiednicy jesteśmy do dyspozycji wiernych w ciągu całego dnia, tak by wyspowiadać każdego, komu na tym bardzo zależy, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
– Kancelaria parafialna czynna tylko w trybie telefonicznym.
– Zawieszone pozostają spotkania formacyjne grup parafialnych, wszelkie inne zgromadzenia o charakterze formacyjnym lub pozaliturgicznym.
– Termin I Komunii św. został ustalony na 20. września 2020 roku. Jeśli chodzi o Sakrament Bierzmowania, odbędzie się on także dopiero po 31. sierpnia br., konkretna data zostanie jednak ustalona i podana przez Kurię opolską w późniejszym terminie.
– Zarządzenie powyższe obowiązuje od chwili ogłoszenia aż do odwołania.