– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii – jako kolekta remontowa. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
– Dziś po Mszach świętych, podobnie jak w ubiegłym roku, przed kościołem rozprowadzane będą kalendarze na 2022 rok z fragmentami Słowa Bożego na każdy dzień.
Osoby należące do Kręgu Biblijnego będą rozprowadzały ręcznie robione różance a Młodzież Torby na zakupy z cytatami biblijnymi. Ofiary zebrane w ten sposób zostaną przekazane na cele
duszpasterskie tych grup.
– W trwającym miesiącu październiku zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.15. Przypominamy, że przez pobożne odmówienie przynajmniej 5 dziesiątków, w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej lub w pobożnym stowarzyszeniu można codziennie zyskać odpust zupełny.
– W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, na spotkaniu będą rozdawane Książeczki kandydata – cena 3 zł. Młodzież niech przyniesie ze sobą kartki ze spowiedzi rozdawane przed wakacjami.
O godz. 19.00 spotkanie Scholi młodzieżowej.
– We wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna. O godz. 19.00 w salkach parafialnych Krąg Biblijny.
– W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, o godz. 16.00 Msza św. szkolna, po niej w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, na spotkaniu będą rozdawane Książeczki kandydata, cena 3 zł.
W salkach po Mszy szkolnej spotkanie dla kandydatów na Ministranta.
Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w salkach parafialnych spotkanie dla Ministrantów i Lektorów.
– W piątek o godz. 20.00 w kościele Wieczór Uwielbienia, zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie Młodzież klas VIII i I szkoły średniej, ponieważ po nabożeństwie przekażemy informację Młodzieży, na temat tego, do którego z Animatorów zostali przydzieleni.
– W sobotę
O godz. 7.30 wyjazd Dzieci Maryi na spotkanie diecezjalne na Górze św. Anny.
O godz. 14.00 w klasztorze Sióstr św. Józefa, spotkanie Grupy modlitewnej św. Józefa.
O godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
O godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży naszej parafii – wieczór filmowy.
– Na piątek 15. października planujemy wyjazd do kina w Nysie na film Fatima, w związku z tym, że na ten termin budowany jest dopiero repertuar kina więcej szczegółów i zapisy dopiero po niedzieli.
– Na niedzielę 17. października planujemy popołudniowy wyjazd do Barda na Dróżki Różańcowe, chętnych prosimy o zapisy na listę w zakrystii, koszt 20 zł.
– Na sobotę 23. października planujemy jednodniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jacka i cudu Eucharystycznego w Legnicy oraz do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Polu Legnickim. Koszt pielgrzymki to 40 złotych – zapisy na listę w zakrystii.