– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.
Dziś przed kościołem na prośbę Biskupa Ordynariusza zbiórka na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.
– Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo niedzielne.
– Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc maj, zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Podczas pierwszego nabożeństwa majowego poświęcimy na placu plebanijnym odrestaurowaną figurę Matki Bożej. Dzieło to sfinansowaliśmy w części z ofiar Młodzieży, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania, za ich pomoc serdecznie dziękujemy.
– W środę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, o godz. 10.00 Msza św. w int. Ojczyzny. O godz. 17.30 w kościele Matki Bożej nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
– W najbliższym tygodniu będziemy przezywać pierwsze czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
– W czwartek o godz. 16.00 Msza św. szkolna dla dzieci, po Mszy św. szkolnej pierwsza obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych. W salkach spotkanie dla Dzieci Maryi. Po Mszy św. wieczornej w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 16.00 próba dla dzieci komunijnych, o godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy, by zgłosić ich w zakrystii. Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej – obowiązkowa dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej oraz krótka próba dla Dzieci rocznicowych. O godz. 17.00 nauki przed chrzcielne. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, po niej spotkanie dla Róż Różańcowych.
– W przyszłą niedzielę o godz. 10.45 Msza św. w intencji Dzieci obchodzących I rocznicę przyjęcia Komunii świętej.
– W naszym kościele parafialnym w ramach testu wprowadzono System Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Rozwiązanie to jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów, co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i jest przyjazne środowisku. Zachęcamy do korzystania i prosimy o szczere opinie i komentarze. Światło, w tym światło świec, od zawsze było uznawane za święte, symbolizuje obecność samego Chrystusa. Zapalane świece jako wotum, są wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze a wraz z nim podążają do kochającego Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za biskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze krótkie modlitwy – już wychodzimy z kościoła a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne.