– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, za tydzień na potrzeby Kurii Seminarium Duchownego w Opolu.
– Dziś kończy się okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
– W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– W poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. wieczornej krótkie spotkanie organizacyjne dla członków Żywego Różańca w związku z przygotowaniem ołtarza na Boże Ciało.
– W środę, o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna w kościele Matki Bożej.
O godz. 19.00 w salkach spotkanie dla Kręgu Biblijnego.
– W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 z procesją, 12.00 – w kościele Matki Bożej i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy procesją z Najświętszym Sakramentem do kościoła Matki Bożej. Prosimy o podjęcie troski nad budową ołtarzy następujące wspólnoty parafialne:
• Ołtarz przy sklepie „Upominek” – Wspólnota Żywego Różańca;
• Ołtarz przy Urzędzie Miasta – Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza z Rodzicami;
• Ołtarz przy „Zakładzie Zegarmistrzowskim” – Wspólnota Kręgu Biblijnego;
• Ołtarz przy kościele Matki Bożej – Wspólnota Sióstr św. Józefa.
Wszystkich uczestników procesji prosimy o dostosowanie się do warunków reżimu sanitarnego, o pobożny udział i unikanie niepotrzebnych rozmów. Zachęcamy, by na procesję zabrać ze sobą Drogę do nieba. Prosimy mieszkańców i właścicieli lokali o przystrojenie okien. Dziewczynki oraz Dzieci Pierwszokomunijne o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci Pierwszokomunijne, niech przyjdą w strojach komunijnych. Chłopców prosimy, by przynieśli ze sobą dzwonki, którymi będą podczas procesji ogłaszać, że idzie z nami Król królów.
Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziały w procesjach z Najświętszym Sakramentem po wieczornych Mszach św. W niedziele w ramach nabożeństwa popołudniowego.
– W sobotę wspomnienie św. Bonifacego. O godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy, by zgłosić ich w zakrystii lub telefonicznie.
O godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
O godz. 17.00 nauki przed chrzcielne.
Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla członków Żywego Różańca.
– W przyszłą niedzielę po popołudniowym nabożeństwie zmiana biletów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie w salce dla wszystkich członków Straży Honorowej i tych, którzy chcieliby do niej dołączyć. Już teraz zapraszamy!
– W dniach 8, 9 i czerwca podczas czterech Mszy św. w naszym kościele parafialnym udzielony zostanie Sakrament Bierzmowania dla Młodzieży, która miała do niego przystąpić jesienią zeszłego roku.
– Od minionego piątku czynne jest już wejście do kościoła od strony parku, prowadzone są tam jednak jeszcze prace remontowe.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.