– Od 30 maja wraz ze zmniejszeniem obostrzeń związanych ze stanem epidemicznym, wszedł w życie również nowy dekret Biskupa Opolskiego. Oto ważniejsze postanowienia:
* Biskup Opolski w nowym dekrecie znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem.
* Zniesiono przelicznik metrażowy dla określania liczby osób mogących gromadzić się w kościołach, natomiast wierni uczestniczący w liturgii nadal powinni zasłaniać usta i nos oraz – jeśli nie są rodziną – zachować rozsądny dystans od siebie.
Wracamy do celebracji Mszy świętych w kościele Matki Bożej (Msze św. żałobne, w środy: nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna oraz w niedziele o godz. 9.15).
* Biskup Opolski postanowił rozluźnić dotychczas ponawiane prawo, które zawieszało organizowanie Pierwszych Komunii Świętych do 31 sierpnia br. Kwestia dopuszczenia odpowiednio przygotowanych dzieci do Pierwszej Komunii świętej i zorganizowanie takiej uroczystości przed 31 sierpnia br. została powierzona roztropnemu rozeznaniu duszpasterzy w porozumieniu z rodzicami. W naszej Parafii, aby uniknąć niepotrzebnego „zamieszania” postanowiliśmy pozostać przy ustalonym już terminie 20 września, prosimy o uszanowanie tej decyzji.
* Bierzmowania młodzieży – zgodnie z podjętą wcześniej decyzją, która w nowym dekrecie została podtrzymana – odbędą się po 31 sierpnia br. Konkretna data po ustaleniach zostanie podana do informacji.
* Biskup Opolski w nowym dekrecie odwołał zawieszenie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
* Wraz z poluzowaniem obostrzeń nadarza się możliwość organizacji procesji Bożego Ciała oraz pielgrzymki do Sanktuarium w Bardzie Śląskim.
Jeśli chodzi o procesję Bożego Ciała z wiadomych względów zmuszeni będziemy ją przeprowadzić o wiele skromniej niż w poprzednich latach, więcej szczegółów na ten temat podamy w ogłoszeniach za tydzień. Trasa z kościoła parafialnego do kościoła Matki Bożej będzie prowadziła przez nasz Rynek. Do budowy skromnych ołtarzy prosimy: ołtarz na Rynku – osoby związane z Kręgiem Biblijnym, ołtarz przy kościele Matki Bożej – nasze Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa. Osoby, które chciałyby zaangażować się do pomocy budowy dwóch kolejnych ołtarzy prosimy o zgłoszenie swojej gotowości po Mszy św. w zakrystii lub do nas księży.
Jeśli chodzi o pielgrzymkę do Sanktuarium w Bardzie Śląskim, jej datę ustaliliśmy na sobotę 20 czerwca. Wyruszymy wczesnym rankiem pieszo w kierunku Barda, tam Msza św., obiad, Droga Krzyżowa i jeśli się uda ognisko, więcej szczegółów podamy jednak również w przyszłą niedzielę. Ze względów organizacyjnych wszyscy chętni proszeni są o zapisanie się na listę w zakrystii.
* Od poniedziałku przywracamy normalne funkcjonowanie kancelarii parafialnej. Wszystkie sprawy kancelaryjne będzie można załatwiać w poniedziałek i środę od 15.30 do 17.00 lub czwartek i sobotę od 8.00 do 9.30.
– Od poniedziałku po każdej Mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe do najświętszego Serca Pana Jezusa.
– W środę wszystkich należących do Kręgu Biblijnego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła parafialnego na Nabożeństwo Słowa Bożego.
– w czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do spowiedzi świętej.
– w sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych, którzy zgłoszeni zostaną w zakrystii, jako chętni, by nas zaprosić z Najświętszym Sakramentem.
O godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej, o godz. 17.00 nauki przed chrzcielne.
Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla Róż Różańcowych.
– W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po popołudniowym nabożeństwie zmiana biletów Straży Honorowej NSPJ.
– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.