W minioną niedzielę dzięki nakładowi sił, pracy i modlitwy Wielu oraz Bożemu błogosławieństwu udało się zorganizować nasz festyn parafialny.
Udało się spotkać wokół murów naszej świątyni, by nawzajem ucieszyć się sobą i zobaczyć we wspólnocie Żywy Kościół, który ożywia i wnosi duch modlitwy w mury kościoła parafialnego.
Fakt tego spotkania cieszy tym bardziej, że pogoda (szczególnie na początku) nie nakłaniała do wyjścia z domów. Nasi Parafianie jednak pokazali swoje piękne serca i przywiązanie do żywej Wspólnoty, pomimo deszczu, z parasolami przychodzili by to zaplanowane wydarzenie mogło się odbyć.
I udało się! Pogoda później była dla nas łaskawsza a plac wokół kościoła wypełnił się SPOTKANIEM.
Dziś pragniemy z serca raz jeszcze podziękować wszystkim, dzięki którym to wydarzenie odbyło się, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji.
Dziękujemy naszym Radnym z Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz Grupie Miłosierdzia i Młodzieży.
Szczególne podziękowania dla Firmy All4KIDS z Otmuchowa, Grupy Rekonstrukcyjnej Wikingów pod przewodnictwem ks. Radosława Stala – proboszcza z Lubnowa, dla Władz Miasta Paczkowa oraz Dyrekcji Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, tym z Was, którzy podarowaliście wspaniałe wypieki oraz wszystkim, którzy włożyli choćby małą cegiełkę w powstanie tego wydarzenia składamy serdeczne Bóg zapłać!
– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
– Dziś o godz. 16.15 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim wymiana biletów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– W poniedziałek wyjątkowo kancelaria parafialna będzie nieczynna.
O godz. 18.00 próba scholii.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.
O godz. 19.00 w salkach spotkanie Kręgu Biblijnego – serdecznie zapraszamy.
– W czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 16.00 Msza św. szkolna, przypomnijmy pod koniec której poświęcimy przybory szkolne i udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom klas pierwszych. Po Mszy św. szkolnej spotkanie dla Dzieci Maryi.
O godz. 18.30 spotkanie dla Lektorów, Ministrantów oraz Kandydatów na Ministranta.
Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
– W piątek o godz. 19.00 w salkach katechetycznych spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę o godz. 14.00 w klasztorze Sióstr św. Józefa spotkanie formacyjne dla Grupy św. Józefa. O godz. 16.00 okazja do Spowiedzi świętej.
– W dniach od 8 do 11 września na Górze św. Anny trwać będą obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji w sobotę 10 września br. organizujemy wyjazd autokarowy na Górę św. Anny na centralne obchody kalwaryjskie oraz na wieczorną liturgię ze świecami w Grocie Lourdzkiej. Wyjazd pielgrzymów o godz. 5.30, powrót planowany jest ok. godz. 23.00. Zapisy na listę w zakrystii.
Cena wyjazdu wynosi 60 PLN. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Pielgrzymi są proszeni, aby zabrać ze sobą składane krzesełka turystyczne.
– Na sobotę 17. Września planujemy rowerową pielgrzymkę do Barda – chętnych, ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy na listę w zakrystii.
– W przyszłym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. Róże: I i II NMP Nieustającej Pomocy.
W dniach 9 -15 Października br. przez Parafię w Lubnowie organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Medjugorie, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wyjazdu na plakatach w gablotkach i do zapisów.