– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, kolekta z dzisiaj przeznaczona będzie na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączyli się w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie, m.in. tym, którzy z oddaniem włączyli się w szybki remont i zagospodarowanie mieszkań z naszych salek katechetycznych, w których będziemy chcieli, jako wspólnota parafialna przyjąć uchodźców wojennych. Pozostało jeszcze nieco prac, ale ufamy, że dzięki wszelakiej ofiarnej pomocy Parafian w szybkim tempie zdołamy się przygotować do tego zadania. Za wszelką pomoc raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać! W środę popielcową, jako parafia zebraliśmy 15 410 złotych, które wpłacone zostały na konto Caritas, jako wsparcie pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.
Wydłużona została także akcja zbierania darów pomocowych, które można przynosić do naszego Domu Kultury. Pierwsze tury zebranych darów wyruszyły już na Ukrainę, m.in. do naszej partnerskiej gminy Tłumacz, natomiast potrzeby są bardzo duże. Można przynosić do Domu Kultury żywność o długoterminowej przydatności, opatrunki oraz koce. Bardzo pomocny byłby także agregat prądotwórczy.
– Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
– W poniedziałek o godz. 18.00 w salkach próba Scholi.
– We wtorek o godz. 16.30 w salkach spotkanie dla drugiej grupy kandydatów do Bierzmowania z klasy VII. O godz. 18.00 Msza św. w intencji kobiet naszej Parafii w dniu ich święta. O godz. 19.30 spotkanie Grupy Miłosierdzia, osób, które pragną zaangażować się w dzieła miłosierdzia.
– W środę o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. wieczorna.
O godz. 19.00 zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
– W czwartek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci (dzieci pierwszokomunijne i klasy VI i VII obecność obowiązkowa), po Drodze Krzyżowej w salkach spotkanie dla Dzieci Maryi i Kandydatów na Ministranta. Po Mszy św. wieczornej w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w salkach spotkanie dla Lektorów i Ministrantów.
– W piątek o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
O godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży z cyklu #młodePIĄTKI.
– W sobotę o godz. 14.00 w klasztorze Sióstr św. Józefa spotkanie grupy św. Józefa. O godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
– W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 wyruszymy na ulice naszego miasta modląc się DROGĄ KRZYŻOWĄ. Początek przy kościele parafialnym, w tym dniu nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
– Do 15. Marca osoby zapisane na przyszłoroczną pielgrzymkę do Fatimy prosimy o wpłatę zaliczki. Jednocześnie informujemy, że druga lista pielgrzymów również została zapełniona.
– W przyszłym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej Róże: Matki Bożej Różańcowej i Matki Bożej Królowej Pokoju.
– W dniach 2 – 3 maja br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Sanktuarium MB w Licheniu. Koszt pielgrzymki wynosi 180 zł. Więcej Informacji na plakacie w gablotce. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii lub w kancelarii.