– Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej Parafii, które możemy złożyć do koszyków wystawionych przy ołtarzach bocznych. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na organizację pomoc Kościołowi w potrzebie.
– w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki laterańskiej.
– we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego.
– w środę wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Rocznica Odzyskania Niepodległości – o godz. 10.00 Msza św. w int. Ojczyzny. O godz. 17.15 w kościele PARAFIALNYM nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 w kościele parafialnym spotkanie modlitewne Kręgu Biblijnego.
– W czwartek wspomnienie św. Jozafata, po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
– W piątek wspomnienie świętych św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
– W sobotę wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej.
– Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
– Z tej racji, że od 7. listopada cały nasz kraj został objęty nowymi restrykcjami sanitarnymi przypominamy o ważniejszych wymogach, jakie trzeba nam spełnić. W świątyni podczas Mszy św. i nabożeństw nie może znajdować się więcej osób jak 1 na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. W związku z tym wszystkie Msze św. i nabożeństwa, także i Msze św. żałobne za zmarłych (pogrzebowe) będą odprawiane tylko w kościele parafialnym, aż do czasu poluzowania obostrzeń. Dwa pogrzeby przyjęte na poniedziałek zostaną odprawione jeszcze w kościele Matki Bożej. Przypominamy o obowiązku nieustannego zakrywania ust i nosa przez wiernych oraz prosimy o trzymanie się zasady wzajemnego dystansowania.
W tym trudnym czasie nie ustawajmy i gorliwie trwajmy na modlitwie przez wstawiennictwo św. Rocha o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
W minionym miesiącu zmarli nasi parafianie:
+ Czesław Machnicki, l. 75, + Aniela Osiadacz, l. 66, + Elżbieta Zając, l. 71, + Jan Kręcichwost, l. 65, + Maria Radoń, l. 92, + Marianna Mucha, l. 83, + Grażyna Kuźmińska, l. 75, + Barbara Włodarska, l. 63, + Jerzy Bogdan, l. 61, + Maria Sołtysek, l. 80, + Józef Oczkowski, l. 87,
+ Helena Jakus, l. 92
Zmarł Andrzej Biernat, l. 64, jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 14.11. o godz. 10.00 w Gościcach. W związku z panującymi obostrzeniami mieszkańcy naszego miasta będą mogli pomodlić się przy urnie z prochami śp. Andrzeja we wtorek od godz. 9.00do 15.00 w kaplicy Zakładu Pogrzebowego. Prosimy nie przynosić ze sobą kwiatów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…