• Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi o 15.00.
• We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, a w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
• Dzisiaj, po każdej Mszy św. w kościele parafialnym, ks. Piotr Kłonowski udziela błogosławieństwa prymicyjnego. Za tydzień udzieli go wiernym w kościele Matki Bożej.
• Przypominamy, że od przyszłej niedzieli, 15 września, będzie obowiązywał nowy porządek nabożeństw.
– w niedziele: 8.00; 9.15 (kościół Matki Bożej), 10.45 (rodzinna), 12.00; 16.15 (Nieszpory); 17.00.
– w dni powszednie: 6.30; 18.00. W środy wieczorem Msza św. będzie tylko w kościele Matki Bożej. Przed Mszą św. Nowenna, o 17.30.
• Msze św. pogrzebowe z trumną lub z urną będą odprawiane w kościele Matki Bożej. Zamknięta trumna będzie wystawiana w kościele 30 min. przed Mszą św., na czas wspólnej modlitwy. Wcześniej rodzina może pożegnać zmarłego w zakładzie pogrzebowym. Na zakończenie Mszy św. będzie sprawowany obrzęd Ostatniego pożegnania, który do tej pory był odprawiany w kaplicy na cmentarzu. Dlatego po dotarciu na cmentarz we własnym zakresie, zgromadzimy się przed kaplicą, skąd wyruszy procesja do grobu.
• Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii oraz za stypendia mszalne. Dzisiaj kolekta na pokrycie kosztów wymiany rynien na domu katechetycznym. Za tydzień, 15 września, zbiórka przed kościołem na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
• Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny z linijką i naklejką. Obie gazety są po 5 zł. Do nabycia są także kalendarze diecezjalne na 2020 r. po 6 zł, z których dochód będzie przeznaczony na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia oraz kalendarze rolnicze po 27 zł.
• Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i klas I szkoły średniej.
– kl. VIII ze szkoły nr 2 we wtorek o 16.00.
– kl. VIII ze szkoły nr 3 we wtorek o 16.45
– kl. I szkoły średniej w piątek o 19.30.
PONIEDZIAŁEK
– Zapraszamy wszystkich parafian na JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Najpierw na Mszę św. o 18.00, a po niej, do wspólnej modlitwy różańcowej wokół murów miasta.
ŚRODA
– Nowenna do Matki Bożej o 18.00 w kościele Matki Bożej.
– W tym roku formacyjnym spotkania Kręgu biblijnego będą odbywały się w środy. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w tym tygodniu o 19.00.
– Zapraszamy do udziału w akcji „Od dyszki do zadyszki”. Początek przy kościele o 19.30.
CZWARTEK
– Msza św. szkolna, ze szczególnym błogosławieństwem uczniów klas pierwszych oraz ich przyborów szkolnych. Dla dzieci z klas III obecność jest obowiązkowa. Po Mszy św. próba scholi dziecięcej.
– Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
PIĄTEK
– W DNIU FATIMSKIM zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę św. o 18.00 do kościoła parafialnego, a po niej odbędzie się modlitwa różańcowa i procesja z figurą do kościoła Matki Bożej.
SOBOTA
– Wyjazd na Obchody kalwaryjskie na Górę św. Anny o 6.00 z dworca autobusowego.
– Sakrament pokuty o 16.00.
NIEDZIELA (15 września)
– Zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 18.00, na finałowy koncert wieńczący warsztaty wokalne Vocal Camp Gospel, których organizatorem był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

• Spotkanie dla uczniów klas VI rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w poniedziałek, 16 września, o 17.00.
• Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w czwartek, 19 września, po Mszy św. szkolnej.

Do wieczności odszedł śp. Adam Kowal, l. 64. Msza św. pogrzebowa we wtorek, o 11. 00, w kościele Matki Bożej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …